Payitaht Abdülhamid 2. Sezon

(Payitaht Abdülhamid)

TV Dizisi

2017

1896'da, Sultan Abdülhamid'in padişahlığının 20. yılından itibaren döneme damgasını vuran önemli olayları ekrana taşıyacak olan “Payitaht – Abdülhamid”, dizisinde, uzun süre sonra Osmanlı'nın zaferi ile sonuçlanan bir savaş: ''Yunan Harbi''ne yer verilecek. 1. Siyonist Kongre ile Sultan'dan istenen Filistin toprakları, Padişah'ın sonuna kadar vermediği ve masadan düşmanın hüsranla kalktığı bir dönem olarak ekrana gelecek. Yine Sultan'ın başarılı olduğu bir önemli proje, Hicaz Demiryolu çalışmaları ve dahası Payitaht Abdülhamid dizisinde yer alacak diğer önemli tarihi olaylar arasında. Sultan Abdülhamid Han ile birlikte ülkenin mücadelesine tanıklık ederek, günümüze taşınan güçlü bir milletin evlatlarına ve gelecek tarihimize armağan niteliğinde sunulmayı vaat eden dizi, 'Mücadele!’ Ana temasındaki mesajla seyirciye sunulacak.

Künye

Yönetmen Emre Konuk
Senaryo , ,
Yapımcı Serdar Öğretici , Yusuf Esenkal
Müzik Yıldıray Gürgen
Görüntü Yönetmeni Sami Saydan , Ercan Işık , Furkan Rüştü Ertürk
Süre 120 dk
Tür Tarihi
Ülke Türkiye

Oynayanlar

Yaşar Karakulak Yaşar Karakulak Ferman Ağa
Halil Kumova Halil Kumova
Şefika Ümit Tolun Şefika Ümit Tolun Rahime Perestu Valide Sultan
Zeynep Özder Zeynep Özder Fatma Pesent Sultan
Gizem Ergün Gizem Ergün
Emre Kentmenoğlu Emre Kentmenoğlu
Ergin Kılıkçıer Ergin Kılıkçıer Kargapolos
Halis Bayraktaroğlu Halis Bayraktaroğlu Lord Richard
Salahsun Hekimoğlu Salahsun Hekimoğlu Sadrazam Halil Paşa
Berkan Şal Berkan Şal Papaz Hiram
Duygu Gürcan Duygu Gürcan Naime Sultan
Mert Karabulut Mert Karabulut Kerop
Sidal Damar Sidal Damar Zeynep
Ali Nuri Türkoğlu Ali Nuri Türkoğlu Emanuel Karaso
İbrahim Kendirci İbrahim Kendirci Yusuf
Eren Hacısalihoğlu Eren Hacısalihoğlu Kemalettin Paşa
Gözde Kaya Gözde Kaya Hatice Sultan
Can Sipahi Can Sipahi Şehzade Mehmet Abdülkadir Efendi
Bahadır Yenişehirlioğlu Bahadır Yenişehirlioğlu Tahsin Paşa
Aydın Sigalı Aydın Sigalı Gazi Osman paşa
Ercan Demirel Ercan Demirel Asım
Kaan Turgut Kaan Turgut Prens Sabahattin
Ufuk Kaplan Ufuk Kaplan Ester
Reyhan İlhan Reyhan İlhan Eva
Demir Parscan Demir Parscan Jacob
Yusuf Aytekin Yusuf Aytekin Söğütlü Osman
Bülent İnal Bülent İnal II. Abdülhamid
Özlem Conker Özlem Conker Bidar İkinci Kadınefendi
Selen Öztürk Selen Öztürk Seniha Sultan
Fatih Sevdi Fatih Sevdi İzzet Paşa
Ebubekir Öztürk Ebubekir Öztürk Kapı Ağası
Umut Kurt Umut Kurt Kolağası Celal
Saygın Soysal Saygın Soysal Theodor Herzl
Hakan Boyav Hakan Boyav Mahmud Celaledddin Paşa
Ezgi Eyüboğlu Ezgi Eyüboğlu Melike (Ahsen)
Akın Akınözü Akın Akınözü Ömer
Cemre Baysel Cemre Baysel Firuze
Taner Ertürkler Taner Ertürkler
Nik Xhelilaj Nik Xhelilaj
Kevork Malikyan Kevork Malikyan
Ozan Çiftçioğlu Ozan Çiftçioğlu Çarıklı
İlker Akay İlker Akay
Özgür Onur Damar Özgür Onur Damar
Leyla Kırşan Leyla Kırşan
İhsan Ustaoğlu İhsan Ustaoğlu Hamdi
Güzide Arslan Güzide Arslan
Songül Öden Songül Öden Gertrude Bell
Şahin Sancak Şahin Sancak Yura(37-38-39 bölümler)
Korkmaz Polat Korkmaz Polat Stanbulov
Mehmet Emin Kadıhan Mehmet Emin Kadıhan
Ahmet Kara Çalışkan Ahmet Kara Çalışkan

Ekip

Yapımcı Özlem Taşpınar (Uygulayıcı Yapımcı)
Görüntü Yönetmeni Müslüm Şahin (Görüntü Yönetmeni)
Müzik Yıldıray Gürgen (Müzik)
Danışman Selman Kayabaşı (Konsept Danışmanı)
Reza Hemmatirad (Sanat Danışmanı)
Kurgu Kemalettin Osmanlı (Kurgu)
Caner Ertan (Kurgu)
M. Taylan Tuncer (Kurgu)
Yapım Tasarım Bijan Delice (Yapım Tasarım)
Sanat Yönetmeni Yelkan İşkorkutan (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Barış Karaca (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Sercan Şakir Uzunkaya (Yapım Ekibi)
Suat Şenel (Yapım Amiri)
Sercan Şakir Uzunkaya (Koordinasyon)
Sercan Şakir Uzunkaya (Koordinasyon)
Mestan Sakallı (Dramalar Koordinatörü)
Bade Dikmen (Sponsor Sorumlusu)
Bijan Delice (Sponsor Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Sedat İnci (2. Yönetmen)
Burak Yılmaz (Reji Koordinasyon)
Kamera Ekibi Hakan Dilber (2. Ekip Görüntü Yönetmeni)
Emre Erdemir (Kameraman)
Umut Biçer (Focus Puller)
Gökhan Öztürk (Focus Puller)
Burak Bulut (Steadicam Operatörü)
Recep Güner (Jimmy-Jib)
Post-Prodüksiyon Ersin Göncü (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Mustafa Gökçe (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Yener Şimşek (Bestboy)
Sanat Ekibi Ömür Özgür (Sanat Yönetmeni yrd.)
Makyaj Ekibi Mehtap Saltık (Makyaj Tasarım)
Ses Ekibi Baturalp Çetin (Premix)
İbrahim Gök (Ses Teknisyeni)
Enes Öztürk (Ses Kayıt Asistanı)
Oyuncu Seçimi Tuncay Altunoğlu (Cast Direktörü)
Mehmet Karagözoğlu (Cast Direktörü)
Aslı Deniz (Casting)
Hakan Öztürk (Cast Sorumlusu)

Firmalar

TRT (Yayıncı)
Es Yapım (Yapım)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica