Replikalar

(Replicas)

Sinema Filmi

2018

Keanu Reeves, eşi ve çocuklarının travmatik bir şekilde kaybeden parlak bir bilim adamı olarak karşımıza çıkıyor. Filmde, insan bilincini bilgisayarlara aktarabilme ve insan klonlama çalışmaları yapan Will Foster’ın (Reeves) ailesini geri getirme çabasını izleyeceğiz.

Künye

Yönetmen Jeffrey Nachmanoff
Senaryo ,
Yapımcı Sebastian Boneta , Nik Bower , Lorenzo Di Bonaventura , James Dodson , Mark Gao
Müzik Mark Kilian , Jose Ojeda
Görüntü Yönetmeni Checco Varese
Vizyona Giriş Tarihi 11 Ocak 2019
Süre 107 dk
Tür Bilim Kurgu, Gerilim
Ülke ABD

Firmalar

Chantier (Dağıtımcı)
Hasılat 754.665,7 TL
Toplam İzleyici 51.649
Vizyonda Kaldığı Hafta 1 Hafta

Son Yorumlar (3)

SalemCounter 09 Şubat 2019 02:45:55

Diğer eleştirileri okudum ve gerçekten saçmaladığınızı düşünüyorum. Çünkü film bence çok iyi ve bu gece 3 kişi oturup izledik çok beğendik. Matrix ile kıyaslayanlar olmuş ama burada anlatılmak istenen günümüzde yapılan deneyler kullanılan denekler v e gelinen nokta nedir filmde kısaca bunu özetlemişler.

Bundan 2 yıl kadar önce Sophia isimli robotu hatırlarsınız ki hem tv de hem de internette gördük. Peki o robot ile bu filmin ne alakası var diyeceksiniz değil mi? Anlayan için çok alakası var... Çünkü gelecekte bizlere neler olacağı ve sevdiklerimize bir şeyler olduğunda onlar için üretilebilecek çözümlere dair bir çıkış yolu sunulacak diye düşünüyorum... İşte burada tanrı kavramı tamamen ortadan kalkıyor ve insan zekasının muhteşem yapısı ortaya çıkıyor. Bu yorumu yaparken özellikle spoiler vermekten kaçındım ve hepinize küçük bir tavsiyem var; filme gitmeden önce ön yargıya asla kapılmayın ve gidip izleyin derim. Geleceğimizde olacakları böyle filmler ile bizlere aşılıyorlar bunu da bir köşeye yazın derim...

lisanen avatar lisanen 27 Ocak 2019 23:18:58

4

Keanu Reeves yaşlanmışmı ne? Ayakta durmakta zorlanıyordu yürümesi bile yaşlı maymun gibiydi. O karizmatik yakışıklı adam gitmiş berduş tipli biri gelmiş sanki. Filme gelirsek:; vasatın altında B sınıfı diyebileceğimiz bir film. O kadar çok mantık ha taları var ki filmden soğuyor insan. Gittiğim sinemada çocuk filmleri ve izlediğim filmlerden dolayı buna girmiştim. Pişmanım. Konusu çok ilginç fakat senaryo ve kurgu felaket. Zaten 30 milyon dolarlık bütçe ile Amerika'da sadece 4 milyon gişe yapmaları buna en güzel kanıt.

erakman avatar erakman 17 Ocak 2019 12:38:52

4

Film benim icin tam bir hayal kirikligi oldu. Matrix filmi gibi bilimkurgu ve gelecek dunya uzerine insaa edilmis olan filmin ne felsefesi ne kurgusu ne de oyunculuklari guzeldi.

Ucuz bir amerikan filmi olan yapim da Keanu Reeves in varligi da kurt aramiyor. Zaten son filmleri hep kotu olmustur ama bu en kotusuydu.

Sonuc olarak sinemada izlenmeye degmez, tv de cikarsa belki izlenecek olan yapima benim puanim 4/10

Yandex.Metrica