Cebimdeki Yabancı

7,08

( 5 kişi yorum yaptı )

Cebimdeki Yabancı

Sinema Filmi

2018

Yedi eski dost bir akşam yemeğinde bir araya gelmeye karar verir. Herkes sofranın başında oturmuş sohbet etmekte, şen kahkahalar eşliğinde yemek yemektedir. Yemek sırasında bir oyun oynamaya karar verilir. Oyun oldukça basittir; herkes telefonlarını masaya koyacak, gelen her mesaj ve bildirim yüksek sesle okunacaktır. Yedi dostun maskelerinin ardındaki hayatlarını ile cep telefonlarını ortaya koymaları ilişki dengelerini altüst eder. Bunca zaman çok yakın dost olduklarını düşünün grup aslında birbirlerine yabancıdır.

Künye

Yönetmen Serra Yılmaz
Senaryo
Yapımcı Ferzan Özpetek , Necati Akpınar
Vizyona Giriş Tarihi 02 Şubat 2018
Süre 96 dk
Tür Dram
Ülke Türkiye

Ekip

Işık Ekibi Süleyman Öztürk (2) (Işık Asistanı)
Makyaj Ekibi Gila Benezra (Makyaj Tasarım)

Firmalar

BKM Film (Yapım)
İmaj (Yapım)
Mars Entertainment Group (Dağıtımcı)
Hasılat 11.030.823,08 TL
Toplam İzleyici 846.833
Vizyonda Kaldığı Hafta 15 Hafta

Son Yorumlar (5)

Kleberson avatar Kleberson 01 Temmuz 2018 07:07:12

8

iyi bir film yabanci versiyonunu izlemedim,filmde serkan altunorakin oynadigi karekter masum gibi gözüküyor ama filmin sonunda onunda masum olmadigi birseyler gizledigi izleyiciye gösteriliyor ben filmde leyla lydia tugutlu caglar corumlu bugra gülso y ve serkan altunoraki cok begendim cok basariliydilar

cosmosbey avatar cosmosbey 26 Haziran 2018 04:22:39

6

İtalyan yapımı "Perfetti Sconosciuti" filminin Türkiye uyarlaması olan Cebimdeki Yabancı'nın yönetmeni Serra Yılmaz'dır.
-
Bir grup eski arkadaş bir akşam ev yemeğinde toplanırlar,aralarında sohbet etmeye başlayan arkadaşlardan bir süre sonra birisi konuyu cep telefonlarına getirir,karakutumuz haline gelmiş telefonlar üzerinden bir oyun isteği atar ortaya.Oyuna göre yemek boyunca telefonlar masada kalacak ve gelen mesaj,aramaları masadaki herkes görecektir.Aralarındaki ilişkinin güveninin sağlam olduğunu ve saklayacak birşeylerinin olmadığını söyleyenler kabul eder.Gelen her mesaj ve arama karakterlerin çözülmesine ve saklanan çoğu şeyin açıklanmasına,ilişkilerin seviyesini tartışmaya sürükler.Gerçekten saklayacak birşeyleri yok muydu?Yoksa çaresizce blöf mü yapıyorlardı?
-
Sakin başlayan film,arkadaşların yemek masasına oturmasıyla ufak tefek taşlamalarla gergin bir ortama doğru sürükleniyor,karakterlerin aralarındaki ilişkilerin,kendi içlerinde ve telefonlarında sakladığı gizli dünyalarının,hislerinin normal yaşantılarının ne denli sahte ve yapmacık olduğu gözümüze sokuluyor.Günümüz ilişkilerine dair açık mesajlar veriliyor.Yanımızdan ayırmadığımız cep telefonlarımızın içinde yabancı ve yabancılar taşıdığımız aşikar bir gerçek olduğunu düşünüyorum.Filme kara-mizah olarak kesinlikle bakamam,tamamıyla gerilmemiz için uygun bir film.

Tek mekanda geçen filmleri sevdiğim için oyuncu kadrosu ne kadar zengin olursa olsun önemseyemiyorum.Geçen diyaloglar,kurgu,sinematografi daha ön planda duruyor benim için.Kullanılan ışık ve kamera açılarını gayet düzgün buldum.Kurguda ufak tefek can sıkan tekrarlar olmasa daha tatlı olurdu diye düşünüyorum.Türk sinemasına bir tempo ve farklılık kattığı için mutluyum.
-
Filme kesinlikle kız arkadaşımla gitmek istemezdim.(Filmin sonunu bu cümleme bağlayabilirim sanırım...)

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 27 Şubat 2018 16:08:08

7

bu filme arak değil uyarlama gözüyle bakarsak daha sağlıklı bir düşünceye sahip olabiliriz. Bence güzel bir uyarlama olmuş izlenmeye değer 7/10

Mert_Can_Kurt 28 Ocak 2018 03:15:15

2

cast gerçekten iyi

ekahyaoglu 27 Ocak 2018 19:11:27

8

Başarılı bir film cast mükemmel

Yandex.Metrica