Müslüm

8,24

( 17 kişi yorum yaptı )

Müslüm

Sinema Filmi

2018

Film, ülkemizin arabesk müzik yapan şarkıcılarının en ünlülerinden Müslüm Gürses’i ve hayat arkadaşı Muhterem Nur’u anlatıyor. Çocuk yaşta, tesadüfen girdiği Adana Halkevi’nde bağlama ustası Limoncu Ali’yle tanışan Müslüm Gürses, kendisinden hem müzik bilgisi hem de ilerleyen yaşlarında sık sık hatırlayacağı çok önemli hayat dersleri alır. Limoncu Ali, bir öğretmen olmasının ötesinde çocuk Müslüm’e şevkat gösterir, bir nevi babalık yapar.

Künye

Yönetmen Ketche , Can Ulkay
Senaryo ,
Yapımcı Mustafa Uslu (I) , Ceren Doğrul , Deniz Tuncay , Nuri Sevin , Nuri Yıldırım
Müzik Ender Akay , Sunay Özgür
Görüntü Yönetmeni Martin Szecsanov , Martin Szecsanov
Vizyona Giriş Tarihi 26 Ekim 2018
Tür Biyografi, Dram
Ülke Türkiye

Oynayanlar

Timuçin Esen Timuçin Esen Müslüm Gürses (Akbaş)
Zerrin Tekindor Zerrin Tekindor Muhterem Nur
Ayça Bingöl Ayça Bingöl Emine Akbaş
Erkan Can Erkan Can Limoncu Ali
Turgut Tunçalp Turgut Tunçalp Mehmet Akbaş
Taner Ölmez Taner Ölmez Ahmet Akbaş
Erkan Avcı Erkan Avcı Bahtiyar
Güven Kıraç Güven Kıraç Müzik Prodüktörü Burhan Bayer
Erkan Kolçak Köstendil Erkan Kolçak Köstendil Pavyon Sahibi
Goncagül Sunar Goncagül Sunar Suzan
Şahin Kendirci Şahin Kendirci Genç Müslüm
Alper Parlak Alper Parlak Çocuk Müslüm
Aleyna Özgeçen Aleyna Özgeçen Cedye
Altan Erkekli Altan Erkekli Psikolog
Çağlar Köse Çağlar Köse Koruma
Caner Kurtaran Caner Kurtaran Sefer

Ekip

Yapımcı Nuri Sevin (Yürütücü Yapımcı)
Danışman Muhterem Nur (Genel Danışman)
Kurgu Mustafa Preşeva (Kurgu)
Yapım Ekibi Ceren Doğrul (Yapım Asistanı)
Yönetmen Ekibi Sara Yücel (1. Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Doğuş Özel (Görüntü Yönetmeni Yardımcısı)
Yasin Akın (2. Kamera Asistanı)
Kadir Saklı (2. Kamera Asistanı)
Ersan Çapan (Kameraman)
Özgür Polat (Kameraman)
Cenk Tatarer (Kameraman)
Akın Çakmak (Focus Puller)
Sertaç Özkan (Focus Puller)
Sanat Ekibi Ali Dokur (Yardımcı Sanat Yönetmeni)
Ses Ekibi Burak Topalakçı (Ses Tasarım)
Oyuncu Seçimi Burcu Binbaşaran (Cast Direktörü)

Firmalar

Mars Entertainment Group (Dağıtımcı)
Hasılat 83.896.814,19 TL
Toplam İzleyici 6.406.902
Vizyonda Kaldığı Hafta 12 Hafta

Son Yorumlar (17)

ied avatar ied 30 Temmuz 2019 02:09:21

4

filmin sonunda bir yazı veya anons ile filmin temasının, verilmek istenen mesajın, işlenmek istenen konunun verilmesi bence bir çaresizlik göstergesidir. Bu zaten filmin ne kadar paramparça olduğunu gösteriyor. Bağlayamadık bunu yazdık gibi... 2 yöne tmene bağlıyorum bunu da. Ketche tek başına çekseydi daha iyi bir film olurdu diye düşünüyorum. Film adamın hayatının tamamını anlatmaya çalışmış ve bence hiçbir evresini tamamen anlatamamış. Filmi öne çıkaran birkaç etmen var bunlarda bir Sanat Yönetimi iki Görüntü Yönetimi üç Oyunculuklar. Zerrin Tekindor'un olduğu her şeyi izlerim bu hayatta. Mekanlar, Kostümler harikaydı. Timuçin Esen ve Taner Ölmez çok iyilerdi.

ceydos_kndmir avatar ceydos_kndmir 13 Nisan 2019 16:15:20

Muhteşem bir filmdi

mkurtsen avatar mkurtsen 01 Şubat 2019 02:44:09

9

Sayın yapımcı Mustafa Uslu, siz nasıl bir insansınız? Televizyona her çıktığınızda kendinizi övüp duruyorsunuz. Bırakın da davranışlarınızla buna başkaları karar versin.Rahmetli Müslüm Babanın eşi Muhterem Nur 'a seviyesizce saldırıp duruyorsunuz. Sı rtından 85 Mil yon kazandığın Baba'nın hiç mi hatırı yok?. Ortağın beyfendi Müslüm Gürses'in sağlığında üç otuz yüz paraya film yapma hakkını satın almış (Söylenen 350 Bin TL 50 Bin TL.lık taksitlerle.) kendin söylüyorsun "rahmetli derviş gibi bir adamdı paranın rengini bilmezdi "diye.
O zaman film yapılmamış, sen adamla sonradan ortak olmuşsun veya balıklama atlamışsın... Güzel bir film yapmışsın.Emeğine sağlık hep izledik babaya yakışır bir film olmuş. Karşılığınıda kat be kat fazlasıyla almışsın. Filmi 6.5 Milyon kişi izlemiş. Yaklaşık 85 Milyon hasılat yapmış. Yurt dışı hariç .Hala içerde piar peşindesin, onun adını kullanarak. Gömlek, yüzük yaptırıp açık arttırmalar düzenliyorsun. Eşi itiraz edince ver yansın. Onun olsun olmasın. onun ismini kullanmıyormusun?. Filmin yapım aşamasında eşine Anne diyorsun hatıralarını alip kullanıyorsun, o film onunda hayatının bir parçası. Önce babanın bize emaneti, anne sonra susturun bu kadını dediğin o kadın kazandığınız 85 Milyondan 1Milyon da hak etmiyor mu? Verdiğin 10 Bin Liranın lafını ediyorsun. Tamam senin yasal zorunluluğun yok. Zamanında ortağınla muhatap olmuşlar. Peki vicdanın yok mu? Kandırmışsınız iki gariban insanı
. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.Vizyondaki filmin Çiçero 2.80 yattı. 2 haftalık hasılatı 6.124.101 TL. izleyici sayısı 443456. (Box Office Türkiye rakamları). Anlayacağınız 2 haftada 500 bin kişi bile seyretmemiş.. Allah büyüktür. Birde utanmadan kadını en hassas noktasından yaşınla vuruyorsun. 10 kere 92 yaşında diye tekrar edip duruyorsun. Yaşından, başından Size ne ? Ayrıca yanlış biliyorsun, bütün kaynaklarda 31.12.1932 doğumlu). Çok Ayıp ediyorsunuz çok . Kadına saygı, büyüklere saygı

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 03 Aralık 2018 13:52:12

8

oyunculuklarıyla,müzikleriyle ve bir devrin devinin hayatını ortaya koyması hasebiyle iyi bir film 8/10

KlaraMiliç avatar KlaraMiliç 22 Kasım 2018 20:42:09

7

Yeşilçam oyuncularının hepsini ayrı ayrı çok severim ama 50'li ve 60'lı yılların oyuncularının yeri ayrıdır bende. Bu yüzden filmi de Muhterem Nur'un bir hayranı olarak seyrettim. Güzel bir film, benim gibi Müslüm Gürses'in müziğini sevmeyen ve sanat çıyı dinlemeyen seyircilerin de keyif alarak seyredeceği bir film olmuş. Bohemian Rhapsody ve Whitney gibi filmlerle aynı dönemde vizyona girmesi de hoş bir rastlantı oldu.

glmsr avatar glmsr 11 Kasım 2018 13:05:21

10

Ocak ayından beri takipte olduğum ve sonunda Perşembe günü izlediğim muhteşem film.. Hala etkisindeyim diyebilirim. Şarkı seçimleri muhteşem, Timuçin Esen muhteşem, dekorlar kostümler muhteşem, daha ne diyebilirim ki her şey muhteşem kısacası... Bir insanın böyle bir hayat yaşayıp o hayattan vazgeçmemesi inanılır gibi değil. Saygım kat be kat arttı. Mekanın cennet olsun Müslüm Gürses. Umarım hak ettiği değeri görür.

Yandex.Metrica