Hayat Kadını

Video

1984

Künye

Yönetmen Kadir Akgün
Senaryo
Süre 71 dk
Tür Dram, Macera
Ülke Türkiye

Son Yorumlar (1)

sinemadünyası avatar sinemadünyası 18 Eylül 2018 23:56:09

Yeşilçam'da yapımcılar geçtiğimiz sezon kiralık kızlar, hayat kadınları gibi konuları işlemişlerdi. Sinema seyircisi tarafından ilgiyle izlenen bu tür filmlerden sonra videocularda aynı konuya el attılar. Video filmleri yapan Foto-Film tarafından ger çekleştirilen "Hayat Kadını" Edirne ve İstanbul'da çekildi.Rıza Genç'in eserinden senaryosunu Emel Işık’ın yazdığı "Hayat Kadını”nın yönetmenliğini Kadir Akgün yaptı.
Bugüne kadar yaptığı foto romanlardan sonra sinema yönetmenliğine bir video filmiyle adım atan Akgün; "U-Matic kameralarla çekimini gerçekleştirdiğimiz video filmini yaklaşık bir ayda tamamladık. Edirne ve İstanbul’da gerçek mekanlarda çekilen film 90-100 dakika arasında.Bundan böyle ayda iki video filmi çekmek niyetindeyiz" şeklinde konuşuyordu.İstanbul ve Konya’dan sonra bu filmde de Edime genelevi filmcilerin platosu oldu. Görüntü yönetmenliğini Uğur Ûçüncü’nün yaptığı "Hayat Kadını”nda
Nuri Alço ve Sevim Özün baş rolü paylaştılar, özün, geçen yıl bir gazetenin sinema güzeli seçilmişti. Sevinç Arsoy, Alpay Ziyal, Turgay Otunç ve Sabahat Işık diğer rolleri paylaştı.
Kaynak: Video Magazin Dergisi Ekim 1984

Yandex.Metrica