Zehir Hafiye

7,40

( 5 kişi yorum yaptı )

Zehir Hafiye

Sinema Filmi

1971

Film, bir şantajcının yerine geçerek işlenen bir cinayeti aydınlatmaya çalışan hafiye Ali’nin başından geçenleri konu edinir. Kazım, çektiği fotoğraflarla şantaj yaparak para elde etmektedir. Roma’dan dönerken bindiği uçak düşünce ortadan kaybolur. Kazım’la işbirliği yapanlar, bu olaylara tesadüfen karışan hafiye Ali’yi Kazım zannederler. Ancak bu durumu yalnızca Kazım’ın sevgilisi fark eder. Bu olanlardan sonra bir kadın Kazım olduğunu düşündüğü Ali’den ağabeyine ait fotoğrafları ister. Kazım’ın evinde kadının ağabeyine ait fotoğraflar vardır. Kadının ağabeyi öldürülmüştür. Bunu öğrenen Ali, cinayeti aydınlatmak için harekete geçer.

Künye

Yönetmen Çetin İnanç
Senaryo
Yapımcı Kadri Yurdatap
Görüntü Yönetmeni Kaya Ererez
Vizyona Giriş Tarihi 01 Mart 1972
Süre 64 dk
Tür Macera
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Necdet Tok (Kurgu)
Özdemir Arıtan (Kurgu)
Kamera Ekibi Hüseyin Ç.Ererez (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Osman Yıldız (Dijital Restorasyon)
Ses Ekibi Tuncer Aydınoğlu (Ses Kayıt)
Bican Avşar (Ses Kayıt)

Firmalar

Kadri Film (Yapım)
Uğur Film (Yapım)
Acar Film (Film Hazırlık)
Acar Film (Seslendirme)

Son Yorumlar (5)

circuscharlie avatar circuscharlie 21 Nisan 2019 18:27:52

Necdet Tok yazısını kaldırır mısınız?

battalgz avatar battalgz 23 Aralık 2018 16:21:48

8

filmin piyasadaki vhs ve fanatik kanalının youtube deki restorasyonlu çekiminde filmin sonu yok. açık saçık sahnelerin hiçbiri kesilmemiş ama filmin elde bulunan kopyalarında filmin sonu yok. film orta şeker ama perfonmanslar süper.. Yılmaz Köksal ço k başarılı kadroda süper. çok iyi.

Göztepe avatar Göztepe 09 Eylül 2017 11:49:47

9

Çok şamata gırgırlı bir Yılmaz Köksal filmi Köksal şartları tiye alan rollerdeki başarısı bu filmede olumlu yansımış. Reha Yurdakul,Kazım Kartal ve Altan Günbay'da komik kötü adam rollerinde özellikle bir plan yapıp sevinç gösterileri yaptıkları sahn elerde enfestiler.Erotik furyadan nasibini alam restorasyonu yapılan filmlerden akılda kalan şeylerden biride şüphesizki Melek Görgün'ün, Yılmaz Köksal ile çırılçıplak seviştiği sahneler.

performer avatar performer 17 Nisan 2017 19:28:41

7

epey hareketli ve erotik sahneleriyle güzel bir film. her sahnesiyle sıkılmadan izlenebilir. yönetmenimiz çıplak kadın görüntülerine biraz erken başlamış gibi :)

MGUNAY avatar MGUNAY 19 Mart 2015 15:37:21

8

gene çetin inanç klasiği. çırıl çıplak kadın ve avantür sahneler. gerçi avantür sahnelerin bu filmde başarılı olduğunu söylemeliyim.

Yandex.Metrica