Arada (I)

Sinema Filmi

2017

Kaliforniya’da albüm çıkarmayı hayal eden Ozan, İstanbul’da yaşayan genç bir punk’tır. Ozan’ın babası Altan’da müzik kariyeri olan bir sanatçıdır fakat darbe ile kariyeri sona ermiştir. Ozan’ın geleceği hakkında konuşmaya başlayan baba-oğul, şiddetli bir tartışmaya koyulur. Yaşanan tartışmanın ardından evi terk eden Ozan, arkadaşı Deniz’den Kaliforniya’ya giden bir gemi hakkında bilgi alır. Hayallerini gerçekleştirecek bir fırsat bulan Ozan, kız arkadaşı Lara ile birlikte İstanbul’u altını üstüne getirerek bileti ararlar.

Künye

Yönetmen Mu Tunç
Senaryo
Yapımcı Hasan Çobanoğlu
Müzik Orkun Tunç
Görüntü Yönetmeni Utku Sönmezer , Utku Sönmezer
Vizyona Giriş Tarihi 13 Nisan 2018
Süre 87 dk
Tür Dram, Duygusal, Müzikal
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Aylin Çobanoğlu (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Ahmet Teke (Kurgu)
Kostüm Tasarım Burak Sanuk (Kostüm Tasarım)
Post-Prodüksiyon Ahmet Teke (Kurgu Yönetmeni)
Ses Ekibi Meriç Erseçgen (Ses Tasarım)
Oyuncu Seçimi Gökçe Doruk Erten (Cast Direktörü)

Firmalar

Mars Entertainment Group (Dağıtımcı)
Hasılat 122.488,01 TL
Toplam İzleyici 10.077
Vizyonda Kaldığı Hafta 3 Hafta

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 12 Aralık 2018 21:27:25

8

Filmi izledim, yönetmenin anlattıklarını dinledim.Ön yargılı olarak gittiğim filmi kayda değer bulduğum için bir kaç kelime yazmak istedim.
Önce Yönetmen Mu Tunç'tan bahsedeyim.
İstanbul Merter'de sadece Kürtler'in yaşadığı, yolları çok bozuk, fakir bir gecekondu mahallesi, İstanbul'un Küba'sı olarak biliniyor.. Sistemin biçimine, siyasetine, iktisadına aykırı bir yaşamın odağı olan bir mahalle.(Küba sokaklardaki duvar yazılarında okunuyor)
MuTunç burada doğmuş büyümüş. Kürt asıllı bir ailenin çocuğu,kendi ailesinin hikayesini anlatıyor. Baba Altan Tunç kariyerini noktalamış bir Türk Sanat Müziği şarkıcısı , abisi Ozan 1990 lı yılların İstanbul'un da genç bir punk.tır. ABD'ye Kaliforniya'ya yerleşip istediği müziği yapmayı bir album çıkarmayı düşlemektedir.
Kaset dükkanı sahibi arkadaşı onu Kaliforniya'ya götürecek gizemli bir biletin olduğunu söyleyince kız arkadaşı Lara ile birlikte bilete ulaşmak için hayaller ve gerçekler arasında çılgın bir arayışa giriyorlar............................................................................................
Filmi beğendim,. Günümüzdede yaygın Amerika sevdası uğruna gemiden, sinirdan kaçip, sirf Amerika'da yaşarım. günümü gün ederim olmazsa dönerim , diyenleri gitmeden önce düşünmeye davet ediyor. "ah ülkemmm" demeden iş işten geçmeden .
Belli bir yaştan sonra Ülke terkedilmez. terkedilemez. Orada doğup büyürsün o başka. Yoksa aidiyet duygusu. sahiplenme gibi kavramların iyi düşünülmesi gerekiyor İşin ucunda rezil olmakta var.
Çevremde. hatta ailemde çok iyi eğitim almış, yasal yollarla gitmiş. yapamayıp geri dönenleride biliyorum.
10/8

Yandex.Metrica