Öğrenci Kafası: Soygun

(Öğrenci Kafası Soygun)

Sinema Filmi

2018

Toprak, Cüneyt, Semih ve Uğur aynı evde yaşarlar. Kız arkadaşları Pınar, Tuğçe ve Melek de karşı dairede. Gençler aynı apartmanda yaşayan şüpheci ev sahibeleri Süheyla'ya çaktırmadan bir araya gelmek için iki daire arasındaki duvarı yıkarak pencere açmak gibi pek çok imkansızlığın üstesinden öğrenci zekasıyla gelir.
Okul bitirme ödevi için çekecekleri filmin bilim kurgu olması en büyük hayalleridir. Sponsor, bilim-kurgu filmine destek olmaktan vazgeçince hayalleri yıkılan gençler, zorunlu olarak yazdıkları senaryoda mükemmel bir soygun planı olduğunu fark ederler. Hemen "öğrenci kafası" devreye girer; bilim kurgu filmini çekmek için soygun yapma fikrini ortaya atarlar. İdealist bir genç olan Toprak, emniyet müdürü babasının otoritesi ile hayalleri arasında bir süre bocalar.
Tabii ki haya lleri ağır basarak soygun yapmaya ikna olur. Kampüsteki banka soygununu yapmaya karar veren ekibin dahisi Uğur plandaki zorlukları kolayca çözer. Kadınlarla iletişim kurmakta zorlanan utangaç Uğur'un en büyük zaafı okulun şuh kızı Arzu'dur. Duygusal Melek ile çapkın sevgilisi Semih'in gelgitli aşkı da planı sekteye uğratmaz, tam aksine maskeyle yapılacak soygun için eksiksiz bir prova olur. Soygun için geri sayan gençleri hiç ama hiç tahmin etmedikleri bir sürpriz bekler.

Künye

Yönetmen Ayhan Sonyürek
Senaryo
Müzik Ali Ekber Kayış
Görüntü Yönetmeni Barbaros ergin
Vizyona Giriş Tarihi 11 Mayıs 2018
Süre 90 dk
Tür Komedi
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Orçun Bilgin (Genel Koordinatör)
Kurgu Özge Sağsöz (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Ebru Kandaz (Sanat Yönetmeni)
Yönetmen Ekibi Selda Demirel (Yardımcı Yönetmen)
Işık Ekibi Oruç Demir (Işık Şefi)
Makyaj Ekibi Pelin Türk (Makyaj)
Erol Tınmaz (Kuaför)
Ses Ekibi Umut Şenyol (Ses Tasarım)

Firmalar

Chantier (Dağıtımcı)
Case Film (Yapım)
Hasılat 110.458,61 TL
Toplam İzleyici 9.245
Vizyonda Kaldığı Hafta 3 Hafta

Son Yorumlar

Yandex.Metrica