Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

9,29

(5 kişi yorum yaptı)

2018-05-04 07:20:43 2 Kasım 2018 2 Saat 15 Dk Müzikal Dram Biyografi Müzikal, Dram, Biyografi

Yönetmen: Bryan Singer Bryan Singer

Ülke: ABD

Gişe: 612.205

Oyuncular: Aidan Gillen, Mike Myers, Ben Hardy, Lucy Boynton, Joseph Mazzello, Tom Hollander, Gwilym Lee, Allen Leech, Rami Malek, Michelle Duncan Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Film (dram)En İyi Erkek Oyuncu (dram)

Konusu : Film, Queen grubuna, müziklerine, klişelere meydan okuyan ve kuralları yıkarak dünyanın en sevilen sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Film, simgeleşmiş şarkıları ve devrimci sesiyle grubun meteorik yükselişine, Mercury'nin yaşam tarzının kontrolden çıkması ile çıkan iç çatışmaya ve yaşamını tehdit eden hastalığına rağmen Mercury'nin rock müzik tarihinin en büyük performanslarından birinde gruba liderlik ettiği Live Aid konserinin arifesinde muzaffer birleşme sürecine yayılıyor. Bu süreçte de, her zaman bir aile gibi olan ve günümüzde dışlanmışlara, hayalperestlere ve müzikseverlere ilham vermeye devam eden bir grubun mirasını süslüyor.burcusara

23 Mart 2019 01:30

Ben sinemadan tüylerim diken diken olmuş bir halde çıktım. Filmi çok beğendim ama sonra baktım ki bir sürü eleştiri almış. Ben yinede keyif aldım izlemekten ve başarılı buldum.

Cevap Yaz

T@RIK

9 Şubat 2019 21:44

Sanki filmde Freddie Mercuryoynamış.. Mükemmeldi..

Cevap Yaz

enginyuksel1982

2 Ocak 2019 13:34

gerçek bir hayat hikayesini ekrana taşıyan ve müzikseverlerin çok seveceği iyi bir film 8/10

Cevap Yaz

CerenSelim

31 Aralık 2018 13:08

Çocukluğumdan beri hayranı olduğum Queen grubunun, daha da önemlisi efsane Freddie Mercury'nin hikayesi çok iyi anlatılmış. Sadece filmin süresi biraz daha uzun tutulabilir, eksikliği fazlasıyla hissedilen birkaç şarkıya daha yer verilebilirdi. Onun dışında özellikle başroldeki Rami Malek muhteşem oyunculuk çıkarmış.

Cevap Yaz

KlaraMiliç

14 Kasım 2018 18:37

Efsane gruba ve onun efsane solistine yakışan bir film olmuş. Birbiriyle alakasız kelimeleri biraraya getirdiği için yapımcı tarafından eleştirilince "Herkes nasıl isterse öyle yorumlar, öyle anlar" diyor Freddy Mercury. Hepimizin kendinden bir şeyler bulacağı bu müziğin sahibi Queen, hepimizin evi gibi. Bu film sayesinde Freddy ve diğer grup üyeleri hakkında bilmediğim bazı şeyleri öğrenmiş oldum. Aralarındaki dostluğa, birlikte yaptıkları çalışmalara, yeteneklerine hayran oldum. Biraz da kıskandım açıkçası, o gün Live Aid konserinde o efsaneleri canlı canlı seyreden insanlar ne şanslılar, onlardan biri olmak vardı!

Cevap Yaz
Yandex.Metrica