Akrep Burcu

(Akrep Burcu)

Yorumlar

erhaab avatar erhaab 04 Kasım 2017 07:00:02

9

Bir Akrep Burcu insanı olarak burcumuz üzerine film yapıldığını tesadüfen görünce vakit ayırıp bakayım dedim.

Film üzerine söyleyeceğim çok şey var aslında. Harika bir senaryosu var ve son an'a kadar müthiş sürükleyici. Genelde katilin kim olduğu me rak edilirken bu sefer katil belli ama azmettiriciler kim o belirsiz. Bu anlamda son derece orijinal bir senaryosu var ve Türk Sinemasında bu şekil işlenmiş bir senaryo yok. Katilin kendisi bile azmettiricileri bilmiyor.

84 dakikalık film çok hızlı bitirilmiş, sonu çok aceleye getirilmiş. 83. dakikada bile bazı şeyler belirsizken son saniyelerde bazı gerçekler sürpriz bir final ile ortaya çıkıyor. Filmi izleyecek olan arkadaşlar olabilir, bu yüzden sürprizli son sahneyi söylemiyorum. Youtubeta film var, mutlaka izleyin beğeneceksiniz:) Biz akrep burçlarına da değinmiş doğru analizlerle:)

Şimdi gelelim esas mevzuya ki bu bence çok önemli. Yaklaşık 20 yıl kadar evvel lisedeyken Stephen King hayranlığı hâsıl olmuştu bende. Bu filmin senaryosunun hemen hemen aynısı Stephen King'in bir hikâyesinde geçiyor. Bir türlü hatırlayamadım kitabın adını, kaldırdığım kitapların arasından bulup çıkarıp bakacağım hangisiydi diye.

Bu film 85 yapımı, yani senaryo 84'te falan yazılmış olmalı ya da daha önce. Stephen King'in hikâyesi çok daha sonra yazılmıştı diye hatırlıyorum. Yanisi şu ki Stephen King bu senaryoyu alıp bir hikâye yazmış olabilir mi diyeceğim ama nerden nereye. Adam ABD'de Maine isimli küçük bir kasabada yaşıyor. Bu filmi ise Türkiyede doğru düzgün bilen yok. Nasıl olur da bu senaryo ile o hikâye aynı konuya sahip olur??? Üstelik bu film 85te cekilmişken o hikâye dünyanın öbür ucunda daha sonra yayınlanmışken? Kafamda deli sorular:)

Bu arada; aşağıdaki ilk yorum yanlış. ''öldüreceği kıza âşık olan adam'' diye bir durum yok. Kızı hiçbir zaman öldürme durumu yok filmde.

Mutlaka izleyin, oldukça iyi bir senaryo. Ünal Küpeliye tebrikler.

zeytinc avatar zeytinc 07 Ekim 2013 19:43:30

Bir anlık öfkesine hakim olamayıp eniştesini vurduktan sonra yıllarca hapis yatan Medet'in öyküsü anlatılıyor.
14.10 KANAL 7

zeytinc avatar zeytinc 16 Mart 2013 20:24:45

Hapisten çıktıktan sonra iş bulamayıp kiralık katil olan ama öldüreceği kıza aşık olan bir gencin öyküsü

Yandex.Metrica