Cehennemde Buluşalım

7,87

( 3 kişi yorum yaptı )

Cehennemde Buluşalım

(Camp der Verdammten)

Sinema Filmi

1961

Harald lejyonerlik yaptigi günlerden tanidigi Toni'yi Antalya yakinlarinda calistigi yerde ziyarete gelir. Harald ve Toni'ye bir türk arkadaslari tarafindan hazine karti verilmistir. Ikili yanlarina arkadaslarinida alarak yola koyulur. Kemal ve Fazil hazinenin varligindan haberdar olurlar ve hazinenin pesine düserler.

Künye

Yönetmen Ernst R. von Theumer
Senaryo
Yapımcı Ernst R. von Theumer
Müzik Lothar Nakat
Görüntü Yönetmeni Rolf Kästel
Süre 85 dk
Tür Dram, Macera
Özellikler Renkli
Ülke Almanya Türkiye
Etiketler Balıkçı, Hayat Kadını, Hazine, Kaçakçı Daha Fazlası

Son Yorumlar (3)

benimsinema avatar benimsinema 15 Mart 2014 13:22:33

8

o yillarda ülkemizde filmler siyah beyaz cekilirken almanlar teknoliji herzamanki gibi iyi kullanmis... keske antalyada degilde istanbulda ceviriliseydi... ayni zamanda fikreti ekremi ve öztürkü genclik yillarini renkli görüntülerde görebiliriz...

asım mavzer avatar asım mavzer 30 Aralık 2009 19:29:12

7

Alman Harald (Hellmut Lange) ve İtalyan Toni (Thomas Alder) profesör George (Hermann Nehlsen) ile birlikte bir eski Yunan hazinesinin peşine düşerler. Ama bu hazinenin peşinde olanlar sadece onlar değildir. Kemal (Ekrem Bora), Fazıl (Öztürk Serengil) ve bir hayat kadını olan Ingrid de (Christiane Nielsen) bu hazineye ulaşmak için her türlü hileye başvurmaya hazırdır. Harald ve sevgilisi Kerime'ye (Ellen Schwiers) bu yolculukları sırasında genç bir Türk balıkçı (Fikret Hakan) yardım edecektir.Ülkemizde filmlerin çoğunun henüz siyah beyaz olduğu bir dönemde renkli çekilen filmde Ekrem Bora, Öztürk Serengil, Fikret Hakan ve Necdet Tosun gibi Türk oyuncular, renkli görmeye alışık olmadığımız genç halleri ile yer almakta.

isocum avatar isocum 11 Ağustos 2008 21:04:08

ilk sinemaskop renkli türk filmidir ve almancadır alman türk ortak yapımıdır.

Yandex.Metrica