Dökülen Yapraklar

8,29

( 6 kişi yorum yaptı )

Dökülen Yapraklar

Video

1987

Künye

Yönetmen Cüneyt Arkın
Senaryo
Yapımcı Feridun Kete
Görüntü Yönetmeni Cem Esertepe
Süre 83 dk
Tür Aile, Dram, Duygusal
Ülke Türkiye
Etiketler Darülaceze, Huzurevi, Torun Sevgisi, Uyuşturucu, Yaşlı Adam Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Murat Çınar (Kurgu)
Yapım Ekibi Hakan Kete (Yapım Asistanı)
Salih Aslan (Set Ekibi)
Can Çelikol (Set Ekibi)
Ertan Sımsıkı (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi Akın Şahin (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Ergun Sımsıkı (Kameraman)
Işık Ekibi Enis Özaldın (Işık Ekibi)
Mehmet Çakar (Işık Ekibi)
Ömer Yalçınkaya (Işık Ekibi)
Makyaj Ekibi Abdullah Gonca (Makyaj)
Ses Ekibi Aziz Dikdik (Ses Mühendisi)

Firmalar

Ferkan Film (Yapım)
Stüdyo 83 (Film Hazırlık)

Son Yorumlar (6)

oğuzzz avatar oğuzzz 02 Ocak 2016 12:52:16

10

Türk sinemasınının belkide en doğal filmidir, video film döneminin en iyi filmi kesinlikle , mutlaka izlenmeli 10 puan verdim.

Kleberson avatar Kleberson 15 Mayıs 2015 15:16:01

7

filmin konusu ve müzikleri güzel

FOSTERKANE avatar FOSTERKANE 24 Kasım 2011 02:21:11

80 yılların ikinci yarısında feridun kete yapımcı olarak bircok (sayı olarak tam hatırlamıyorum, 10 civarındami yoksa daha mi fazlaydı) viedeofilmler yapmıstı cogunda kendi yönetmisti. kendi yönetigi hakkı bulut, bulat aras la yaptıgı filmler bugü n unutuldu gitti. bu filmleri tv kanaları bile göstermiyor artık, gerci güzel filmlerde degildi.dar bütceyle cabucak cekilmis filmlerdi.arkın ın bu filmi kete nin yapımcılıgını yaptıgı filmlerin icinde en güzel filmi olmus. arkin elindeki kısıtlı imkanlarla güzel bir duygusal film yapmıs. ahmet turgutlu, nubar terziyan, renan fosforoglu,diler sarac gibi türk sinemasının emektar oyuncularına arkın filminde büyük yer vermıs.

t_rex 11 Mayıs 2011 12:03:05

10

filmdeki fon müziği müthiş etkileyici.bataklıktaki insanlar tam bir ibret belgesi.bir film bu kadarmı doğal akışına bırakılıp ticari amaç gütmez.dublaj mı sanatçıların gerçek seslerimi bilmiyorum ama o duyguları birebir vurgulamışlar.tam sinemada ara dağım türden bir yapım. bu tür filmleri bir abide olarak görüyorum.işte 1994 yapımı kadın severse mahmut hekimoğlu filmide bunlardan bir tanesi.ama bu tür filmler hiç rağbet görmez çünkü büyük bir sinema izleyici kitlesi  hep eğlence arar.filmin  etki derecesi o kadar yüksek ki ;insanın kendine gelmesi zaman alıyor. yaşlı hayat kadının  o devasa müzik eşliğinde cüneyt arkına hayatını anlatması olağanüstü. 

Alın yazısı avatar Alın yazısı 29 Ekim 2008 20:25:10

10

Arkın bu Filmde 50 Yaşında ve Filmin yönetmeni Huzur evine verilen.bir adamın hikayesi güzel duygusal bir film.izlenmeli.. 

star 02 Ağustos 2006 14:23:08

8

cüneyt arkının olgunluk döneminde yönetip oynadığı en güzrel filmlerinden biri...yaşlılar yurdunda hayatlarının son dönemlerini yaşayan bir avuç insanın sıcacık dramı.izlerken mutlaka duygulanacaksınız...

Yandex.Metrica