Can Dostum

TV Filmi

1999

Haluk Başer, İstanbul'da yaşayan köklü ve varlıklı bir ailenin tek oğludur. Ailesi ile birlikte yaşadığı köşkün kahyası olan Ekrem'in kızı Gül'e aşıktır. Haluk ile Gül'ün ilişkileri Başer ailesi tarafından farkedilince; köşkteki tüm dengeler alt üst olur. Haluk ailesi tarafından apar topar yurtdışına tahsile gönderilir. Haluk yüksek öğrenimini tamamlayacak, Türkiye'ye geri dönecek ve iki genç evliliğe hak kazanacaklardır. Haluk yurtdışına gider gitmez, anne ve babanın gerçek planı devreye girer ve hemen Ekrem ile kızı Gül'ü köşkten kovarlar.

Gül'ün Haluk'a ulaşma çabaları sonuç vermez. Bu sırada babasını da trafik kazasında kaybetmiştir ve üstelik hamiledir. Gül zor durumda olduğundan doğuracağı çocuğunu Pervin isminde çocuğu olamayan bir kadına verecektir ve karşılığında iyi para alac aktır. Kader cilvesini yapar ve bebekler ayrı yumurta ikizleri olarak dünyaya gelir. İkizlerin biri Cem, artık Pervin ile Haydar'ın oğlu olarak büyüyecek, Gül ise diğer ikiz; Murat ile yetinecektir. Cem sanki Güneş ailesine uğur getirmiş ve Haydar'ın kötü giden işleri iyice düzelmiştir.

Cem artık varlıklı bir ailenin oğludur. Gül ile oğlu Murat ise zor bir hayatı paylaşmaktadırlar. Zaman geçmiş ve Murat ile Cem aynı mahallenin çocukları olarak büyürler ve artık can dostu olmuşlardır. Murat sürekli hemen hemen her olayda Cem'i korumakta ve kollamaktadır. Zaman yine geçer olaylar, can borçları, dostluklar, çelişkili durumlar, aynı kıza olan aşk ve gerçeği öğrenmeleri ile değişen hayatlar yeni bir başlangıç yaratır.

Künye

Yönetmen Turgut Yasalar
Müzik Fikret Alper
Görüntü Yönetmeni Ahmet Servidal
Tür Aile, Dram, Duygusal, Macera
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Servet Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Şafak Bal (Kurgu)

Firmalar

Ans Production (Yapım)

Son Yorumlar (2)

freddie 02 Haziran 2016 11:37:07

O kadar güzel bir filmdi ki. Kanal D'ye çekilmişti. Keşke bulabilsem. Kanal D o sene, yılan hikayesi ile birlikte en çok güvendiği bu yapımıyla sezona girmişti. Malesef yalçın dümer hapse girince film olarak yayınlanmıştı.

buyrun 05 avatar buyrun 05 13 Nisan 2013 13:45:37

10

deniz seki oyunculuğu çok başarılı

Yandex.Metrica