Yüzleşme

TV Filmi

1996

Mümtaz Bey, mutluluk tablosu çizen saygın bir ailesi olmakla övünmektedir. Kendisi de milletvekili adayıdır. Bu aile  bireylerinin hayatı, bir dedektifin elinde bir resimle hayatlarına girmesiyle büsbütün değişecektir.

Künye

Yönetmen Ömer Uğur
Müzik Volkan Gücer
Görüntü Yönetmeni Salih Dikişçi
Tür Dram, Duygusal, Gerilim, Polisiye
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Acı, Cinayet, Dedektif, İntihar, İntihar, Daha Fazlası

Ekip

Işık Ekibi Tuncay Uncu (Işık Şefi)
Makyaj Ekibi Zühre Ustaşanverdi (Makyaj)
Ses Ekibi Burhan Şahin (Ses Mühendisi)
Seslendirme Mustafa Arslan (Seslendirme Yönetmeni)

Firmalar

Uzman Film (Yapım)

Son Yorumlar (24)

Kleberson avatar Kleberson 28 Mart 2013 02:49:33

9

gayet güzel film ama iste tv filmi keske sinema filmi olsaymis ama degil tv filmi

beyzacetin avatar beyzacetin 13 Ağustos 2012 13:25:34

10

tv filmi olmasına karşın gayet basarılı. konu cok güzel ve anlatım da cok iyi. Çok begendim. toplumdan dıslanan insanların o duruma gelmelerinin nedeninin de yine toplum olduğu gerceğini insanların yüzüne vuruyor.

veritas avatar veritas 24 Mart 2012 20:30:03

10

aydan şener in star tv için çekmiş olduğu 12 farklı tv filminden birisi olan yüzleşme, sıradışı konusuyla diğer klasik tv filmleri arasından sıyrılmaktadır.ben de bu filmi internetten indirip yıllar sonra tekrar izlediğimde bu filmin ne denli izleyic iyi izlerken soru işaretleri içerisinde bırakan, alışılagelmiş senaryolardan tenzih olan ve  içerisinde brezilya dizileri havası estiren bir tv filmi olduğunu tekrar anlamış oldum.filmin konusu tam olarak şöyledir;mümtaz bey (metin serezli) ve ailesi lüks evlerinde, evin kızı ayla nın (çiçek dilligil) nişan törenini kutlamaktadırlar.evde mutlu bir aile tablosu çizilirken, eve ansızın kendini komiser olarak tanıtan güngör bey (taner barlas) gelir.emine gül isimli bir kızın kezzap içerek intihar ettiğini ve intiharın sebeplerini araştırdığını söyler.bir de komiserin elinde bu intihar eden kızın resmi olduğunu söylediği bir resim vardır.bu resmi önce mümtaz bey e gösterir.mümtaz bey de bu resimdeki kızı tanır ve o kızla olan vukuatini açıklar.sonra komiser sırasıyla ayla ya ve nedret hanım a (göksel kortay) da bu resmi gösterir.onlar da resimdeki kızı tanırlar ve o kızla olan vukuatlarini açıklarlar.komiser güngör bey sadece ailenin diğer bireyleri olan melih e (yalçın dümer) ve ayla nın nişanlısı selim e (kaan girgin) bu kızın resmini göstermez.ama tuhaftır ki selim ve melih te bu sözkonusu kızla bir ilişki yaşadıklarını itiraf ederler.komiser evden gittikten sonra bütün aile bireyleri kızın intiharından sorumlu olduklarını düşünerek vicdan azabı çekerler.aile derin düşüncelere dalmışken eve selim tekrar gelir ve evlerine gelen adamın komiser olmadığını kandırıldıklarını söyler.bunun üzerine herşey daha karmaşık bir vaziyet alır.ya bu aile bireylerinin hayatlarına giren kız aynı kız değilse? çünkü kendini komiser olarak tanıtan güngör bey bu kızın resmini aile bireylerinin hepsine göstermemiştir.o resmi görenler de aynı anda görmemiştir.bu aile bireylerinin birbirlerinden bağımsız olarak farklı vukuat yaşadıkları bu kızın aynı kız olduğu kesin değildir.bunun üzerine nedret hanım ''brezilya dizisi çevirmiyoruz ya? bu kız neden hep bizim aileye denk gelmiş olsun'' gibi bir yorumda bulunur.öte yandan, aynı zamanda bir belediye başkanı adayı olan mümtaz bey bu olayın rakip partilerin kendisine hazırlamış oldukları bir komplo olduğunu düşünür.sonra selim, bu intihar olayının doğru olup olmadığını öğrenmek için güngör bey in kendilerine bahsettiği hastaneyi arar ve kezzap içerek intihar eden bir kızın hastanelerine getirilip getirilmediğini sorar.ve hayır cevabını alır.bunun üzerine aile intihar olayının asılsız olduğunu öğrenir ve rahat bir nefes alır.tam herşey eskisi gibi olmuşken bu aileye bir telefon edilir.telefonu cevaplayan mümtaz bey telefonu kapattıktan sonra şunları der;-biraz önce bir kız etfal hastanesine kaldırılmış.kezzap içmiş! ama kurtulamamış.bu intiharla ilgilenen bir komiser buraya bizi sorgulamaya gelecekmiş...

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 12 Mart 2012 15:32:03

9

Herkes izlesin diye çekilmiş bir film değildir. Film tek olumsuz yanı, sinemalarda değil televizyonda gösterilmiş olmasıdır. Aslında o dönemin belkide bu dönemim şartları dahi göz alarak konuşursak bile yinede beklenen ilgi görememiş ve toplumumuz fa rklı konulara bakış açısınının ne kadar kaliteli ve düzeyli olduğunu yoruma bir açık kapı olarak bırakmış filmdir, izlemeyiniz lazım.

veritas avatar veritas 24 Şubat 2011 21:57:02

10

filmin kilit ismi Aydan Şener dir.sözkonusu ailenin her bireyinin hayatına girmiştir.ailenin her bireyının karsısına farklı zamanlarda farklı bir kişi olarak çıkmıştır.dedektif sorular sordukça herkes bu kadınla bi vukuatı olduğunu hatırlar.filmin so nunda ise bu aileye bi telefon edilir ve bir kadının kezzap içerek intihar ettığı haber verılır.

0k3v1n0 avatar 0k3v1n0 13 Aralık 2010 16:15:12

Kaan Girgin ve Yalçın Dümer'i puluşturan enfes filmdir.Keşke dizi vs. olsaydı.Eminim Aşk-ı Memnudan çok rating rekorları kırardı..Entrikalar;olaylar vs. vs.Metin Serezlinin 2010'a kadar oynadığı son projelerinden denilepilir.1990ların sonralarına doğ ru çekilmiş.Genellikle yayınlanırdı 1 kaç kanalda.Tüm Oyuncularına saygılar.

Yandex.Metrica