Yarın Artık Bugündür

7,90

( 7 kişi yorum yaptı )

Yarın Artık Bugündür

(Yarın Artık Bugündür)

TV Dizisi

1987

Tıp Fakültesi'ni bitirerek zorunlu hizmetini yapmak üzere doğunun ücra bir kasabasına giden çiçeği burnunda doktor Zeynep'in hayatın gerçeklerini görmesi ve bunun sonucunda İstanbul'daki aile, eş dost çevresine olan soğumasını konu edinmiştir. Bir yanda geldiği ışıltılı hayat, İstanbul'da bıraktıgı sevgilisi, ailesi arkadaşları, diğer yanda Ülke'nin kendi halinde yaşayan, yoksunluklarla, doğa şartlarıyla mücadele eden unutulmuş bir kasabası ve halkı. Türlü türlü zorluklar, dogal koşullar, halkın yalnızlığı, çaresizliği ve en önemlisi de cahilliği. En başlarda Kasaba'ya alışmakta büyük güçlük çeken Doktor Zeynep, zorunlu hizmeti sırasında İstanbul'a ziyaretlerde bulunur ve her gidiş dönüşünden sonra İstanbul'da bıraktıgı hayatından biraz daha uzaklaştıgını, oradaki hayatının aslında anlamsı z ve boş eylemlerden ibaret oldugunu yavaş yavaş kendisi de fark eder. Oysa ki ilk atandıgı zaman trene binip Kasaba'ya (Yanıkhan) giderken, bir gün oradan dönecegini ve döndükten sonra ışıltılı hayatına kaldıgı yerden devam edecegini planlamaktadır. Ancak hayatın gerçekleriyle tanışması O'nu artık geri dönme konusunda eskisi kadar istekli olmaktan uzaklaştırır.


12 Bölüm

Künye

Yönetmen Hüseyin Karakaş
Senaryo
Yapımcı İbrahim Başar
Müzik Nezih Ünen
Görüntü Yönetmeni Kenan Davutoğlu
Eser
Tür Duygusal, Macera
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Hasan Bektaş (Kurgu)
Yapım Ekibi Mustafa Şen (Yapım Asistanı)
Zafer Ayden (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi Ayşe Funda Aras (Yönetmen Yardımcısı)

Firmalar

TRT (Yapım)

Son Yorumlar (7)

CİVAZE 01 Mayıs 2016 07:58:52

10

bu dizinin tüm bölümlerini yayınlarsanız minetar olucaz

Kleberson avatar Kleberson 08 Eylül 2014 05:48:42

10

cok güzel diziydi trtnin unutulmaz dizilerinden tabi bence öyle

HalilIbrahim_1 04 Ağustos 2012 10:57:26

1

böylesine enfes bir dizinin,hiç bir bölümü tüm aramalarıma rağmen,bulamıyorum.birde necla nazırın ,tek başına adlı dizisi vardı,bulan arkadaşlar varsa yükleseler ne iyi olur...

Kuzey Kore avatar Kuzey Kore 05 Ocak 2011 15:13:01

9

Attila İlhan gibi usta bir kalemin elinden çıkmış bir senaryo üzerine kurgulanan bu dizi pek çoğumuzun aklındadır kuşkusuz. Türkiye gerçeğini, Anadolu'nun o dönemlerdeki mahrumiyetini gözler önüne seren, toplumcu gerçekçiliğin iyi örneklerinden biriy di. Halka ve halkın günlük yaşamına, terkedilmiş yoksulluğuna ve sınıfsal sorunlarına değinen, geçmiş yılların deyimiyle 'sosyal içerikli' bu tür dizi filmleri görmek artık ne yazık ki pek mümkün olmuyor. Varsa yoksa marjinallik, gürültülü aksiyon ve anlamsız entrika kurgulamaları. Oysa sinema aleminde toplumcu potansiyel her zaman var ama dizilerde görmek artık hayal gibi... Yine ne yapmışsa, TRT yapmış bir zamanlar. Emeklerine sağlık. 

Yuxel1907 avatar Yuxel1907 14 Aralık 2010 16:21:12

9

Ege Aydan'ın popüler olmasına ve pek çok dergide kapak olmasını ve genç kızların sevgilisi olmasını sağlayan dizidir. Enteresandır ki; Ege Aydan bütün bu avantajlara rağmen "Jön" olma fırsatını iyi değerlendirememiştir.

tolgamx 10 Mart 2008 02:18:03

JENERİĞİ ÇOK GÜZELDİ NERDE BULUNUR O DİZİ MÜZİĞİNİ HİÇ UNUTMADIM...

Yandex.Metrica