Küçük İbo

6,40

( 18 kişi yorum yaptı )

Küçük İbo

TV Dizisi

1998

İbo, küçük yaşta anne ve babasını kaybettiği için amcası Hasan'ın yanına sığınır. Yengesi Cemile tarafından sürekli zulüm görmektedir. Okumayı çok ister; ancak amcasının gücü ancak kendi çocuklarını okutmaya yetmektedir. İbo ise gündüzleri kahvede çalışıp, geceleri saz çalıp söyler. İdolü, İbrahim Tatlıses'tir. Mahalleli tarafından oldukça sevilmektedir. İbo'nun yengesi, amcasını en yakın arkadaşı Mehmet'le aldatmaktadır. İbo, bir gün onları yakalar ve hikayenin en merak uyandırıcı olayları gelişmeye başlar. İbo'nun en yakın arkadaşı ise zengin bir aile olan Aysel ve Cezmi'nin kızları olan Mine'dir. Mine, ailesinin öz evladı değildir ve ailesi bunu ondan sır gibi saklamaktadır. Ayrıca Aysel de kızı Mine'nin İbo ile çok yakın arkadaş olmalarından rahatsız olmaktadır. İbo'nun bütün dertlerin i paylaştığı kendinden yaşça büyük arkadaşı Raşit ise Ayşe'ye aşıktır. Raşit topallayarak yürüyen bir gençtir. Ayşe ise Raşit'i sevdiğinden emin olmadığı gibi gözü oldukça yükseklerde olan bir kızdır. Ayşe'nin annesi de (Ayşen Tekin) bu ilişkiye karşı çıkıp kızını doldurduğu gibi Raşit'i de hor görmektedir.

Künye

Yönetmen Hüseyin Karakaş , Zeynep Tor
Senaryo
Yapımcı Hüseyin Karakaş
Müzik Özkan Turgay
Görüntü Yönetmeni Hüseyin Devrim
Tür Dram, Komedi
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Gürol Minareci (Kurgu)
Yapım Ekibi Kerem Bozoğlu (Yapım Amiri)
Yönetmen Ekibi Sadullah Şentürk (Yönetmen Yardımcısı)
Gülizar Vatanlar (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Haluk Erkan (Kameraman)
Işık Ekibi Hakan Ergeç (Işık Şefi)
Erdinç Koç (Işık Şefi)
Veysel Tekşahin (Işık Asistanı)
Murat Okan (Işık Asistanı)
Cüneyt Kadri Çakar (Işık Asistanı)
Bülent Zandallı (Işık Asistanı)
Bahadır Çolak (Işık Asistanı)
Makyaj Ekibi Rana Kulein (Makyaj)
Ses Ekibi Atilla Dankı (Ses Mühendisi)
Burhan Şahin (Ses Kayıt)
Engin Dirmiye (Ses Kayıt & Final Miks)
Hasan Burç (Dublaj Kayıt)
Seslendirme Aygül Yıldırım (Seslendirme Yönetmeni Yardımcısı)

Firmalar

Pan Nakliyat (Ulaşım)
Sedine Prodüksiyon (Yapım)

Son Yorumlar (18)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 01 Ocak 2017 15:50:24

9

küçüklüğümde seyrettiğim güzel dizilerden biriydi. ibonun başı hiç dertten kurtulmazdı. cinayete şahit olurdu, yengesinin amcasına ihanetine şahit olurdu, yengesi yaka paça sokağa atardı tam acıların çoçuğuydu ibo. aynı küçük emrah gibi. kuzeninin öl ümüne bile şahit olmuştu dizide annesinin babasını aldattığını öğrenince sezon finalinde arabanın altında kalıyordu. annesini aklını kaçırıp deli oluyordu. dizinin ismi küçük şahit olsa daha iyi olurdu çünkü ibo hep şahitti ve çoğu zamanda susuyordu. ondan sonra kendisi gibi evden kaçan birde kızarkadaşı vardı ibonun oda evlatlık verildiği aileden kaçıyordu. ismi mineydi. diziyle iilgili hatırladığım kısımlar buydu. tekrarını izlemek isterdim ama görüntü kalitesi çok kötü. show max zamanında tekrarları yayınlanmış oda büyük ihtimal kesiktir çünkü kanallar artık bazı yeni dizileri bile kesiyor rtük başa dert zaten. eski diziler de ya kesik ya görüntü kötü. inşallah iyi bir versiyonunu bulup seyrederiz.

freddie 29 Aralık 2016 10:17:43

10

Bence şimdi yayınlansa yine izlenir. Çünkü hakikaten sürükleyici ve her bölümü merakla beklenen sürprizlerle dolu bir diziydi

tepegöz avatar tepegöz 13 Kasım 2014 19:21:45

1

çok kötü bir diziydi

KralEmrah88 avatar KralEmrah88 15 Ağustos 2011 23:47:08

doneminde guzel bir diziydi,heyecan ve macera olan bir yapim ,ama sonu nasildi unutum , galiba sonu gelmedi dizinin

liondaddy avatar liondaddy 15 Nisan 2011 17:52:04

7

dönemine göre güzel bir diziydi.

delikadir39 avatar delikadir39 20 Ocak 2011 16:14:01

7

tuhaf bir diziydi. o dönem çocuk oyunculara dizi yaptırılırdı.Can ayşecik bücür cadı vs.Bu dizi de onlardan biri.Yine de izlerdik.

Yandex.Metrica