İki Kızkardeş

7,71

( 14 kişi yorum yaptı )

İki Kızkardeş

TV Dizisi

1992

Anneleri bir, babaları ayrı iki kızkardeşin öyküsü.


16 Bölüm

Künye

Yönetmen Osman F. Seden
Senaryo
Yapımcı Kemal Seden (2)
Müzik Esin Engin
Görüntü Yönetmeni Necati İlktaç
Tür Dram
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Yönetmen Ekibi Harika Uygur (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Yavuz Selim Karakaş (Kamera Asistanı)
Işık Ekibi Aziz Kaplı (Işık Şef Yardımcısı)

Firmalar

Show TV (Yapım)
Kemal Film (Yapım)

Son Yorumlar (14)

Kleberson avatar Kleberson 05 Aralık 2017 01:10:17

7

bu dizide 16 bölüm sürmüstü aydan sener icin izlenir

Kaptan34 avatar Kaptan34 05 Aralık 2016 18:39:00

Gülben ergen çok başarılı

beyzacetin avatar beyzacetin 13 Ağustos 2012 13:31:04

gülben ergen in performansını begendim özellikle. Diziyi de cok severdim. zaten o zamanlar aydan sener modası vardı. maasallah hala da cok güzel kadın aydan sener. Ve tabii ki gülben ergen de.

t_rex 31 Mayıs 2012 00:13:05

10

çocukluğumda izleyip,bir büyünün içinde enfes tatlar yaşadığım dizi "iki kızkardeş" i yeryüzünde ömrümce unutmayacağım. hatıramda olağanüstü etkili bir iz bırakmıştır. büyüleyiciydi. sarsıtıcı ve sanatın doruk noktası. ne güzel günlerdi .di zi  kaç bölümdü acaba?diziye baştan sona nasıl ulaşabilirim acaba.? böylesine mükemmel dizi ve diziler bir daha yaşanmıcak. şimdiki diziler yanlarında kocaman bir hiç. aynı tutku ile"bu sevda bitmez" dizisine de müptelayım. benim ki öyle böyle bir sevda değil. hastalık gibi. bunlara ulaşmadan bir tarafım hep eksik kalacak. 

t_rex 10 Şubat 2012 01:47:02

10

Çok koyu bir melodram, ağır bir drama. Anneleri bir babaları ayrı Perihan (Aydan Şener) ve Necla'nın (Gülben Ergen) öyküsünün anlatığı dizide Necla, kıskançlığından ötürü Perihan'a hayatı zindan etmeyi ilke edinmiş acıma duygusunu tamamen kaybetmiş z alim ve bu uğurda ona ve sevdiklerine her türlü kötülüğü gözünü kırpmadan yapan bir kadındı. Hatıralarda olağanüstü, kalıcı ve büyüleyici izler bırakmış, ibretle izleyeceğiniz sarsıcı ve gerçek bir aile draması. Senaryo ve yönetmenliğini Osman Seden'in yaptığı,   kurgusu, başarılı senaryosu ve yönetmenliğiyle muhteşem dizilerinden biri olmuştur. Ve bu dizi de yayınlandığı akşamlar sokakların boşalmasına neden olduğundan bir Aydan Şener klasiği olarak unutulmayanlar arasındaki yerini almıştır. Osman Seden'in dizileri kalıcı ve Türk TV tarihinde her zaman bambaşka bir yerde olmuştur.

secotaselyan avatar secotaselyan 03 Ocak 2012 00:24:01

9

güzel bir diziydi bence.ama bugünlerde yayınlansa gülben ergen'in performansı bütün ülkede konuşulurdu.

Yandex.Metrica