Ana Kuzusu

7,95

( 11 kişi yorum yaptı )

Ana Kuzusu

TV Dizisi

1997

Bir kamu kuruluşunda çalışan Lütfü'nün, ailesi, mahallesi ve işyerinde yaşadıkları. Ve en önemlisi de çalıştığı kuruma Müdür olarak atanan Selma Hanım'ın gelişiyle birlikte değişen hayatı ve bunu izleyen komik olaylar silsilesi...

Künye

Yönetmen Bülent Özdural , Avni Kütükoğlu
Senaryo
Yapımcı Hüseyin Apaydın
Görüntü Yönetmeni Murat Ceylan
Tür Aile, Duygusal, Komedi
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Ana Kuzusu, Cep Telefonu, Komedi, Kuzu, Memur Daha Fazlası

Ekip

Yapımcı Erkan Akın (Yapım Koordinatörü)
Müzik Özkan Turgay (Müzik)
Kurgu Sedat Karadeniz (Kurgu)
Yönetmen Ekibi Ersoy Güler (Yönetmen Yardımcısı)
Gülizar Vatanlar (Yönetmen Yardımcısı)
Makyaj Ekibi Rana Kulein (Makyaj)
Rana Kulein (Makyaj)
Selma Mısırlı (Makyaj Tasarım)
Ses Ekibi Erkan Esenboğa (Ses Miks)
Seslendirme Atilla Yiğit (Seslendirme Yönetmeni)
Emel Tektaş (Seslendirme Asistanı)

Firmalar

Replik Ajans (Yapım)
Show TV (Yayıncı)

Son Yorumlar (11)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 02 Ocak 2017 19:34:10

10

kadrosu ve konusuyla çok güzel bir diziydi. jenerik müziği ayrı bir güzeldi. arşivinde olan varsa paylaşabilir mi acaba ? eski dizilerimiz eski filmlerimiz çok güzel. şimdikiler asla onların yerini alamaz bence. saygılarımla.

Kleberson avatar Kleberson 18 Ocak 2015 14:55:19

10

süper bir diziydi cok komikti

kariz_ma_35 avatar kariz_ma_35 26 Nisan 2010 02:35:04

10

Çocukken izlediğim sıcacık bir diziydi özellikle bu dizide rahmetli önder açıkanlı çok başarılı buluyorum ve bu dizi yayına başladığı dönemlerde bildiğim kadarıyla cep telefonların yaygınlaştığı ilk yıllarda ....

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 16 Haziran 2009 16:13:06

8

Sene 1997 önemli oyuncuları kadrosunda bulunduran, konusu dönemine göre yeterli olan bir diziydi Ana Kuzusu, Ana Kuzusu Lütfü oynayan Önder Açıkalın bu dizideki rolünü yüksek ihtimal, banka reklamındaki şöhretine borçluydu. Ülkemizde mahalle dizileri nin popüleritesi ve izlenme oranlarını çok iyi anlayan ünlü yazar Kandemir Konduk özellikle Perihan Abla dizisiyle başlayan bu dönemde gene kendi yazarlığını yaptığı Mahallenin Muhtarlarına benzer, devlet memurları, mahalle, bakkal dostluk gibi sıcak diyalogların bulunduğu samimi bir dizi yapmaya çalışmıştır.Yapımcı Hüseyin Apaydın aynı zamanda Mahallenin Muhtarları dizisinin yapımcısıdır. Oyuncular arasında Münir Özkul ve Nezih Tuncay gibi çok değerli oyuncularda bulunmaktadır. 

fdts avatar fdts 16 Haziran 2009 12:35:06

8

çok güzel bir yapımdı küçükken izlediğim bir diziydi şimdi hatırladıkça o günlere getiriyor beni

caglar_88 avatar caglar_88 30 Kasım 2008 17:33:11

9

''ana kuzusu lütfü taş olursun taş,ana kuzusu lütfü taş olursun taş.lütfü düşmüş sevdaya aşık olmuş Selma'ya Cevriye bir duyarsa taş olurlar taş''şeklindeydi dizinin jenerik müziği.40 yaşlarında,bir işyerinde çalışan,annesi Cevriye'nin sözünden dışar ı çıkmayan,işyerindeki müdüresi Selma'ya aşık olan birisidir.münir özkul işyerinde Lütfü'nün iş arkadaşını canlandırıyordu.Öztürk serengil de dizinin neşe kaynağı bakkalıydı.bir süre sonra dizide oturarak oynamaya başladı.ardından diziden ayrıldı ve kendisini kaybettik.49 bölüm süren ve sonu gelmeyen dizinin tekrar bölümleri de gösterilmiyor.keşke gösterseler.

Yandex.Metrica