Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yeditepe İstanbul

Yeditepe İstanbul

8,87

(103 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 40 Dk Dram Duygusal Komedi Aile Dram, Duygusal, Komedi, Aile

Yönetmen: Türkan Derya Aydın Bulut Türkan Derya, Aydın Bulut

Ülke: türkiye

Oyuncular: Şendoğan Öksüz, Levend Yılmaz, Burçak Işımer, Erol Erarslan, Yakup Yavru, Tuncay Tarhan, Arife Gemlik, Cengiz Şahin, Özgür Efe Özyeşilpınar, Tuncay Kaynak Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Tv Dizisi

Konusu : Kocası iflas ettikten sonra kızı ile dar gelirlilerin yaşadığı bir semtte ev tutan bir kadının alışık olmadığı çevrede yaşadıkları konu ediliyor.bltszlk

25 Ağustos 2017 13:30

Hayatımda seyretmediğim seyretmeyeceğim bir dizi.Çocukluğumda sınıfta bu diziden bahsederlerdi..Emre Kınay ve Oktay Kaynarca bir arada .TRT'de tekrar bölümleri bana denk geliyordu..Beni pek sarmıyordu dizi.TRT' unutulmaz dizilerin arasındadır.Jenerik müziği güzel

Cevap Yaz

kibritkutusu74

23 Mart 2017 16:07

Son bölümü insana bir büyük rakıyı devirtebilecek efkar kapasitesine sahip olan, senaryosu, yönetmenliği ve oyunculuklarıyla Türk televizyon dizileri tarihinin en mükemmel birkaç dizisinden biridir.

Cevap Yaz

kibritkutusu74

23 Mart 2017 15:03

Bir küçük not: Çekimler Cibali'de Haydar Bostanı Sokakta (O eski konaktaki sahneler) yapılmıştır. Ferhan'ın berber dükkanındaki sahneler ise Balat'taki Akçin Sokak'ta gerçekleştirilmiştir.

Cevap Yaz

by_yeti

14 Ocak 2017 11:34

TRT klasikleri arasında yerini almış muhteşem bir yapımdır. Şimdi yine netten izliyorum.

Cevap Yaz

mansur34

15 Nisan 2016 10:50

Yıllar sonra yeditepe istanbulu yeniden izleyeyim dedim güzel bir nostalji oldu şu an yayınlanan dizilerin süresi 150 dakika beni eski dizilere götüren nedende biraz bu oluyor dizi reklamsız 40 dakika yani şu an yayındaki dizilerden 110 dakika kısa nerdeyse günümüzdeki diziler 4 kat uzamış buna rağmen 40 dakikalık dizi onlardan iyi oluyorsa burda büyük bir sorun var meral okay,emre kınay,zuhal olcay,özgü namal,uğur polat,ruhi sarı hepsi rollerinde iyiler ve sayamadığım nice değerli oyuncu hepsi rollerinde ışıldıyor sıcak samimi bir dizi kısaca yıllar sonra yeniden izlemeye değer iyi bir dizi.

Cevap Yaz

melisrenan

28 Eylül 2011 14:32

Bugünün en iyi oyuncularını bir arada barındıran yapım.

Bu kadar iyi oyuncuyu şimdi biraraya toplamaya çalışsalar bir araya gelmez herhalde, dizinin neden bu kadar başarılı olduğunu bir sırrı da şimdi en iyi olan ve usta oyuncular.

yok böyle bir yapım.

Cevap Yaz

sinemadelisi

6 Eylül 2011 15:33

türk televizyon tarihinin görüp görebileceği en müthiş dizilerden biriydi dizide rol alan tüm sanatçılar biraz daha tanınır hale gelmişlerdir özgü namal ruhi sarı fırat tanış fethi kantarcı vb

Cevap Yaz

Yaz_Güllü

8 Temmuz 2011 22:38

Cok güzel bir diziydi. Severek izlemisdim. Ne zaman TRT 1 tekrarlansa izliyorum büyük keyifle .

Cevap Yaz

ozkaracam

7 Şubat 2011 13:29

2000'li yılların en iyi TV dizilerinden biri. Kendisinden her şeyi saklamış olan kocasının (İlhan Şeşen) iflasını ve intiharını takiben kızıyla ortada kalan genç bir kadının hayata tutunma çabalarını işler. Anne-kızın (Zuhal Olcay-Özgü Namal) sığındıkları yer, İstanbul'un arka semtlerinden birindeki, kenar mahallelerden biridir. Böylece iki farklı dünya bir araya gelmiş olur: Bir yanda bu anne-kız, genç kadının eşiyle sorunlar yaşayan ve sonunda ondan ayrılarak yanlarına gelen eski bir arkadaşı (Itır Esen), yani kentsoylu kesim, öte yanda mahalleli. Mert kabadayısıyla (Emre Kınay), bıçkın delikanlısıyla (Ruhi Sarı), it kopuk takımından bir gençle (Ahmet Saraçoğlu), bıçkın delikanlının eski devrimci, şizofreni (?) hastası dayısıyla (Uğur Polat) ve diğer sakinleriyle bu mahalle, Perihan Abla, Mahallenin Muhtarları gibi komedi dizilerinde yumuşak bir biçimde yansıtılan bir dünyayı, bütün keskinliğiyle bize sunar. Bu insanların yaşantısında birtakım çalkantılar olacak, umutsuz aşklar yaşanacak, en sonunda herkes kendi yaşam çizgisini bulacaktır. Bence bu dizi, hayattan bir kesit sunan bir yapıtın ne kadar kaliteli olabileceğini gösteren örneklerden biridir.   

Cevap Yaz

0k3v1n0

5 Ocak 2011 00:18

Özgü Namal, Olcay'ın kızını oynuyordu.Çok iyiydi, senaryo,görüntü,yönetmenlik,oyunculuk tek kelime ile dört dörtlüktü.(2001-2004) yılları arası sürdü sanırım.Tüm oyuncularına saygılar.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica