İnsanlar Yaşadıkça

TV Dizisi

1989

Bir mahallede yaşanan çeşitli sosyal olayların ve kişisel problemlerin, mahalle imamının girişimleriyle yorumlanması ve çözümlenmesi

Künye

Senaryo ,
Yapımcı Ömer Kalli
Görüntü Yönetmeni Mahmut Yumuşak
Tür Dram, Duygusal
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Evlilik, Mahalle Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Necdet Tok (Kurgu)
Yönetmen Ekibi Mesut Taner (Yardımcı Yönetmen)

Firmalar

TRT (Yapım)
Diyanet İşleri Başkanlığı (Yapım)

Son Yorumlar (4)

ahmetdemir avatar ahmetdemir 10 Kasım 2013 11:00:47

8

Diyanet İşleri Başkanlığı 1988 yılında Yusufçuk adlı 8 bölümlük bir dizi çektirmişti. Çocukların yaz tatillarinde dini eğitim görmelerini özendiren bu diziden bir yıl sonra, yine 8 bölümlük bu dizi çektirildi. Bu dizinin ilk 4 bölümü olan Gül Sokak, Arabacı Cafer, Hattat Nuri ve Terzi Seyfi'nin yönetmenliğini Salih Diriklik, Mağlupların Zaferi, Bana Gül Attılar, Alamancının Düğünü ve Atma Recep adlı diğer 4 bölümünü ise Mesut Uçakan yönetmişti. Adlarından da anlaşılacağı gibi, her bir bölümünde değişik bir hikaye anlatılan bu dizide temsili mahalle esnafı ve mahalle halkının kişisel veya toplumsal dertleri anlatılmaktaydı. Ancak tüm bölümlerde aynı insanlar rol aldığı için bütün bu hikayeler sonuçta birbirine bağlanarak belli bir bütünlük sağlanıyordu. İlk defa bir mahalle imamının olumlu anlamda ekrana yansıtıldığı ilk dizi olan İnsanlar Yaşadıkça, TRT'de gösterildiğinde de büyük ilgi uyandırmıştı.

Yuxel1907 avatar Yuxel1907 04 Ocak 2011 10:37:01

9

 Diyanet işleri Başkanlığı'nın 1980'li yılların ikinci yarısından itibaren tek bölümlük drama, TV dizileri ve sonrasında da sinema filmlerine yapımcılık yaptığı dönemlerde TV dizisi olarak çekilmiştir. Kadro olarak çok iyi olsa da, senaryosu ve rejis i zayıf bir dizi.. Ama 1980'li yılların sonlarına doğru bir Türkiye nostaljisini görmek için de iyi fırsat, zaman zaman bu diziye TV 5'de rastlıyorum..

emre84 avatar emre84 16 Mayıs 2008 12:46:05

İyi ve başarılı bir diziydi

nedim yıldız avatar nedim yıldız 15 Kasım 2007 11:45:11

8

aydın görüşlü bir imamın bulunduğu bir çevrede yaşanan olaylar ve çözümlerinin öyküsü..izlemeye değer bir diziydi...

Yandex.Metrica