Bulutbey

TV Dizisi

2002

Bulutbey 6 yaşında diyarbakırdan mafya tarafından bir köyden kaçırılıp özel tetikçi olarak yetiştirilir bulutbey burcu adlı bir kızla tanışınca bu işleri bırakmak ister ama işler istediği gitmez kendisini yetiştiren kudret bey ile araları bozulur bu olay büyük bir hesaplaşmanın başlangıcı olur.

Künye

Yönetmen Kudret Sabancı
Senaryo ,
Yapımcı Mustafa Uslu
Müzik Serkan Okanar
Görüntü Yönetmeni Kemal Şanlı
Süre 90 dk
Tür Aksiyon, Dram, Duygusal, Macera
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Aksiyon, Macera, Mafya Daha Fazlası

Ekip

Yapımcı Cesur Koçak (Yapım Koordinatörü)
Yapım Ekibi Selçuk Öncül (Yapım Amiri)
Yönetmen Ekibi Recep Gökler (Aksiyon Yönetmeni)
Kamera Ekibi Faik Çayır (Görüntü Yönetmeni Yardımcısı)
Koray Ocak (Kamera Asistanı)
Şahin Yiğit (Kameraman)
İlker Yasin Solmaz (Kameraman)
Hakan Duyar (Dolly Operatörü)
Post-Prodüksiyon Bülent Şengül (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Işık Ekibi Murat Okan (Işık Şefi)
Ali Özel (2) (Işık Asistanı)
Makyaj Ekibi Ayten Yeşil Çorbacıoğlu (Makyaj)
Filiz Karaali (Makyaj Asistanı)
Ses Ekibi Metin Çeşmebaşı (Ses Mühendisi)
Agah Körpe (Ses Miks)
Seslendirme Emrah Akşık (Seslendirme Yönetmeni Yardımcısı)

Firmalar

Kanal D (Kanal)

Son Yorumlar (4)

Tamer_Köse 18 Aralık 2016 17:39:35

Gördüğüm kadarıyla, bu film hakkında kimse pek fazla bir şey bilmiyor...
1- Bu film, 4 bölüm çekildi ve uzun 1. bölümü ve normal 2. bölümü yayınlandı ve yeni bir film olmasına rağmen, reytingleri de gayet iyiydi.
2- Bu filmin, "Matrix" ile herhangi b ir ilgisi yoktur, projesi Matrix filminden çok daha önce yapılmış, fakat çekilmesi daha sonrasına denk geldiği ve sahneleri (tel yardımıyla havada uçmak, süper slowmotion kameralar yardımıyla, merminin camı kırarken ki görüntüsü gibi...) de benzediği için, sanki bir taklitmiş gibi algılanmıştır.
3- Bu film kanal tarafından yayından kaldırılmamış, Kanal D'den ödeme alma konusunda büyük sorunlar yaşadığı için, filmin yapımcısı olan "Dijital Sanatlar" prodüksiyon şirketi, kanal ile anlaşmayı bozarak filmi geri çekmiştir. Sonrasında ise, her ne kadar Show TV ile anlaşmaya varılmış ise de, film bir daha yayına devam edememiştir. Eğer ki devam edebilmiş olsaydı, Türk film endüstrisine yeni bir boyut kazandırmış olacaktı. Öyle ki; birkaç seviye birden atlamış olacaktık.
Benim bunları nereden bildiğimi merak edenler olabilir, hemen söyleyeyim: Bu filmin oyuncu kadrosunda ben de vardım. Burak Sergen ve Suavi Eren'in yardımcıları rolündeydim. Gecemiz, gündüzümüz hep birlikte geçiyor, yediğimiz, içtiğimiz ayrı gitmiyordu. Yeri geldi çatışmaya girdik, yeri geldi dövüştük... :)
"Kleberson"a da aynen katılıyorum. Ben de ne zaman Fatih Hürkan'ı bir yerlerde görsem, aklıma hep "Bulutbey" filmi ve rolü gelir... :)
Herkese saygılar...

Kleberson avatar Kleberson 14 Aralık 2016 17:11:30

7

bu dizi ilk ciktiginda dikkatimi cekmisti ama hic seyretmedim Daha dogrusu dikkatimi cekmisti derken tanitimlarini görüyordum, hatta kuzenimle yeni bir dizi basliyormus bulutbey falan deyip fragmani hakkinda konusmustuk o yillarda, ama demin tesadüf üzere bir baska sayfadan ögrendimki efendim bu dizi sadece bir bölüm yayinlanmis, bu benim garibime gitti ben bu dizinin 4 veya 5 bölüm yayinlndigini saniyordum sonrada yayindan kaldirildi diye biliyordum ama öyle degilmis, ilgincime giden birtek bu degil sadece 1 bölüm yayinlandigi halde fatih hürkani her hangi projede görsem ilk aklima gelende hep bulutbey dizisi olmustur ,yani 1 bölüm yayinlayip bu kadar iz birakan bir proje hatirlamiyorum iz birakmis derken en azindan benim hafizamda cok iz birakmisti

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 02 Haziran 2015 13:49:51

6

Matrix filminin etkisiyke yapılmış bir diziydi kanal d sürpriz bir şekilde diziyi 1.bölümde final yapmıştı.

rockvesen avatar rockvesen 01 Eylül 2009 20:11:09

Bu film çok süper bir filmdi, ama kıymet bilinmedi ve kaldırıldı

Yandex.Metrica