Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hasat / Hacı Bayram-ı Veli Hz.

Hasat / Hacı Bayram-ı Veli Hz.

8,93

(7 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 40 Dk Dini Dini

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Dekor Tasarım

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Ulaşım

DiğerGöztepe

21 Mart 2013 00:23

Uzun zamandır dini film izlemiyordum her yönden dört dörtlük bir film hd kalitesinde yeni izleme şansı buldum. Hacı Bayram-ı Veli Hazretlerini mükemmel anlatılmış o rolüde Bulut Aras çok iyi oynamış gerçekten. Gerek müziği gerek belgesel tarzı gerekse doyurucu şekilde ekrana yansımasıyla ve oyuncuların oyunculuğuyla Bulut Aras'tan baştacı bir film izlemek isteyenlere tavsiye ederim. !

Cevap Yaz

MGUNAY

17 Haziran 2010 08:54

TGRT nin yaptığı bütün evliya tarihi filmleri güzeldir ama Hüseyin Aydemir'in yönettiği filmler daha bir güzeldir bu filmlerde oynayan Macit Flordun, Bulut Aras ve Özden Özgürdal olursa tadına doyulmaz bu filmde ünlü veli Hacı Bayram Veli Hazretlerinin hayatı çok güzel anlatılmış.

Cevap Yaz

gsArDa35

16 Mayıs 2010 13:27

Görüntü, Müzik ve oyunculuklar şahane ne zaman denk gelsem izlerim ayrıca görüntü yönetmeni Metin Erdoğdu, Erdal Kahraman'ın kamera asistanlığını da yapmıştır başarılıdır.

Cevap Yaz

Fark

24 Nisan 2009 18:47

Blut Aras'ın bu yöndeki filmlere katkısı gerçekten tartışılmaz. Bu filmde de gerçekten iyi performans göstermiş. Filmin bir afişinin bile basılamamış olması nedendir bilinmez. Halbuki burada birşeyin ilki gerçekleştirilmiş ve biz 1930'larda filan yaşamıyoruz. 1950'li yıllarda yapılan filmlerin bile afişleri var. Aynı şeyi tabiiki oyunculuk için söyleyemem. Müziği Anadolu hümanizmini harika yansıtıyor. Birşeylerin geçte olsa beyaz perdeye yansıtılması güzel birşey olsa gerek.

Cevap Yaz

Melihh16

5 Eylül 2007 02:02

Selamaleyküm. Gerçekten o büyk zat harika bir insanmış. Bu filmde emeği geçen herkesten Allah rıza olsun.

Cevap Yaz

kürşad

20 Şubat 2006 23:44

\"Hasat birçok sahnesiyle epik bir görselliktedir, filmin anlatımı destansıdır. Birçok sinemacı dini ve tasavvufi konuları kapalı kutu gibi üstünde durmadan geçiyor. Hüseyin Aydemir, “sır perdesini” aşmış sanatçıların cesaretiyle tasavvuf ve sanatı yoğuruyor.Tasavvufun zengin alemini sezgi, kabiliyet ve ilham yoluyla keşfederek filmlerine yansıtan Hüseyin Aydemir, Hasat’tan daha zengin görsellikte iddialı, tezli filmler verecektir.\" Nazif Tunç (Platform Bültenindeki Merhamet Sineması adlı yazısından)

Cevap Yaz

abroll

29 Kasım 2003 11:55

Sinemada gösterime girmediği için tv'de izledim. Bence Bazı sahneleri(hasat,tohum ekme gibi) ve renk kullanımı ile zaman kullanımı mükemmel.Simgesel anlatımıyla da Türk Sineması için bir ışıltı bence...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica