Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Martılar Açken

Martılar Açken

7,23

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 3 Ocak 2003 1 Saat 32 Dk Kara Film Dram Kara Film, Dram
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Bülent Pelit Bülent Pelit

Ülke: türkiye

Gişe: 349

Oyuncular: Ekrem Erkek, Alpay Ziyal, Durul Bazan, Yaman Tüzcet, Atilla Eroğlu, Necdet Kökeş, Sefa Zengin, Merih Fırat, Özge Uyar, Ümit Çırak Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Özgün MüzikEn İyi Kadın Oyuncu

Konusu : Hiçbir işi ve yeteneği olmayan, üstüne üstük bir de epilepsi hastası olan Akın, esrar satıcılığı ve eşcinsellere partnerlik yaparak hayatını kazanmaya çalışmaktadır. Yıllarca genelevde çalışmış olan annesi Mehtap ise, eski cazibesini yitirmiş, varını yoğunu dostu ‘Kaptan’a kaptırmıştır ve sıkıntılarını alkolle hafifletmeye çalışmaktadır. Martılar Açken, bu iki ana karakter ve onların etrafında yer alan bir dizi yan karakterin, acı ve sıkıntı dolu yaşamlarını değiştirme umuduyla bir definenin peşine düşmelerini konu alıyor.ToqqLe

3 Haziran 2020 23:52

Film teknik yönden sorunlu tv filmi havası var ama bülent pelit in hakkını yemeyelim en iyi işi bu anca bu kadarını başarabiliyor ondan çok büyük film beklemek yanlış olur çünkü bu onun ilk uzun metraj filmi filmi kurtaran iki kişi var en başta çok iyi performansıyla meral oğuz ve belkide en iyi performansı bu filmde olan ümit belen filmin sonları biraz yılmaz güney in umut filminin havasındadır ortalama bir film.

Cevap Yaz

performer

10 Şubat 2018 00:10

çok iyi bir oyuncu kadrosu var...müzikler ve sahnelere uygun müzik seçimi çok başarılı... kurgu çok hareketli ve bu yüzden izleyiciyi sıkmıyor. levent pelit'in kamera kullanımı da çok başarılı....bence izlediğim kadarıyla yönetmen bülent pelit oyuncularından en üst seviyede rol çıkarmış.... bu film tahminimce yıllar sonra farklı bir zamanda yeniden keşfedilecek...filmde 1970 ve 80'li yılların sinema etkileri var bence....son olarak meral oğuz'un oyunculuğu çok iyi bence.

Cevap Yaz

Göztepe

2 Ocak 2018 22:00

Yönetmen Bülent Pelit'in seyrettiğim ilk filmi gerçekten etkileyici bir filmdi bir insanın öz annesinin hayat kadınlığı yapmasının parasızlığın psikolojik etkilerini çevrenin verdiği tepkileri içeren. Tam anlamıyla üstsüz sahneler, argolu konuşmalar küfürleri içeren filmlerden. Filmin final kısmı Yozgat'ta çekilmiş sadece merkezdeki saat kulesi yer almış filmi birçok bakımdan başarılı buldum iyi bir film.

Cevap Yaz

Exotic

14 Şubat 2009 09:20

Meral Oguz herzamanki gibi yine super..Sanirim bu filmdeki performansi icin odulde almisti.Film cok eski degil neden piyasada yok anlamiyorum.Birinde varsa ozel mesajini bekliyorum.

Cevap Yaz

zoran

1 Temmuz 2006 19:21

ışık anlamında genel olarak karanlık bir filmdi.ancak senaryo ve oyunculuklar çok başarılı.

Cevap Yaz

60tayfun60

3 Mart 2006 20:19

güzel

Cevap Yaz
Yandex.Metrica