Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Büyü

Büyü

6,46

(41 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 17 Aralık 2004 Korku Gerilim Korku, Gerilim
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Orhan Oğuz Orhan Oğuz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Serhat Tutumluer, Okan Selvi, Suna Selen, Dilek Serbest, Nihat İleri, Okan Yalabık, Özgü Namal, Ece Uslu, İpek Tuzcuoğlu, Ebru Ürün Devamını Gör...

Konusu : Lanetli olduğuna inanılan bir köye araştırma yapmak için bir grup arkeolog gelir. Lanetin sebebi bundan tam yedi yüz yıl öncesine dayanmaktadır. Kız çocuklarının uğursuzluğuna inanan köy halkı hepsini öldürür. Sadece bir baba kızına kıyamaz ve yaşlı bir kadın ona büyü yapar. Ayşe ve ekibi Artuklu Kralı Sultan Salih’ e ait bir kitabı aramaya başlarlar. Zeynep, Ayşe’ nin çok yakın bir arkadaşıdır ama duygularını engelleyememiş ve yıllardan beri arkadaşının kocası Tarık’ a bir aşk beslemiştir. Zeynep’ in bu aşkı lanetin yıllar sonra tekrarlanmasına sebep olur. Büyücüye giden Zeynep, Tarık’ı elde etmek için yardım ister. Ama büyü yenilenir ve kötü cinler ekibe korku dolu günler yaşatmaya başlayacaktır. Oyuncuların bile çekimler sırasında ürkmüş olduğu söylenen filmin afişinde, Kuran’dan bazı ayetler de kullanılmış…Göztepe

5 Haziran 2018 17:12

Çok beğendiğim macera türünde etkileyici bir film ürpermedim etkilenmedim desem yalan olur. Yeşilçam ekolünden Orhan Oğuz gibi büyük bir usta tecrübesi birikimiyle filmi çok hoş bir hale getirmiş. Şöyleki herkesin lanetlediği bir köye gideceksin toplu kızlı erkekli halde arkeolog olarak bir profesör öncülüğünde. Kazılardaki parçalardan yola çıkılarak büyü hortlayacak. Hatta içlerinden biri tarihi eski bir sustayla ekibi komple delik deşik edecek komple tek tek. İnanılmaz bir hayal gücü üstelik filmde filmin atmosferine binayen üstsüz sahnelerde mevcuttu. Korku türünde pek olmasada macera türünde son yılların başarılı filmlerinden.

Cevap Yaz

erhaab

18 Ocak 2018 16:37

Cin filmleri musallat (2007) ile popüler olsa da ilk cin filmi büyü filmidir. Ece-Özgü ve Ipek'in iyi oyunculukları vardır. Amerikan korku sinemasında yer alan ''oraya giden geri gelemez'' klişesiyle başlar film ama uzun yıllardır devam eden bir büyü sonucu yaşananları anlatan film nispeten korkutmayı başarabilir. Kaliteli kadrosu filmi üst seviyeye çıkarıyor.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

3 Haziran 2015 16:11

Korku türünde başarısız olduğumuzu düşünürsek ortalama bir film ama ünlü oyuncular hikayenin inandırıcılığını zayıflatmış doğulu kişilerle alay edilmesi batıyı yüceltmeside hoş değil atmosfer yaratma olarak fena değildi ama malesef olmamış vasat ile orta karar arası kalmış bir korku filmi.

Cevap Yaz

bysiirtli56

11 Aralık 2013 18:12

macera filmi niyetine izlenirse hoşunuza giden bir film.ama korku filmi diye izlerseniz yarı yolda kalırsınız

Cevap Yaz

black_eagle_09

25 Ekim 2013 14:19

Olaylar karmakarışık. Senaryo yerlerde sürünüyor. Hayatımda izlediğim en kötü filmlerden biri. Türk sineması korku-gerilim türü için çok amatör.

Cevap Yaz

polismail99

23 Eylül 2013 23:57

Bu filmi korku olarak izlemedim ama gene de güzel di...

Cevap Yaz

ege2011

1 Şubat 2013 14:18

Gece gündüz ne zaman izlersem izleyeyim etkilenirdim. Ben başarılı buldum.

Cevap Yaz

benSTILLER

30 Ocak 2011 23:42

Türk korku filmi için,henüz erken Türkiye..

Cevap Yaz

mavi ege

29 Temmuz 2010 18:32

gündüz seyrettiğim için etkilenmedim ama gece seyretseydim korkutucu olurdu bence gayet güzel bir film olmuş 10 üzerinden 10 temeli saylam bir film büyüler, 3 harfliler ... son sahnede dua okumasına bayıldım harika

en kötülerde 5. mi oldu saçmalık hakkını yemişler gayet korkutucu ve akıcıydı....

Cevap Yaz

Konyali_ERSIN

26 Nisan 2009 21:08

Bence cok etkileyici ve türkiyenin bugüne gelmis gecmis en iyi filmlerinden, oyuncu kadrosuyla da bence bir numaraliydilar..

Cok etkileyici yani bazi sahnelerinde ürperiyorsunuz.... Bence cok heyecan dolu ve etkileyi ve de cok iyi oyunculuklar sergilenmis bu filmde!!!

Asla unutulmayacak korku filmlerinden biri.. Ama bu filmde sadece korku-gerilim yok.. Drama icerikli konular düsündüren ve etkileyici sahneler konular var !!

Cevap Yaz
Yandex.Metrica