Sen misin Değil misin?

TV Dizisi

2005

Üçüz kardeşlerin, üçü de ayrı yer ve çevrede, üç farklı hayat hikayesiyle yaşadıklarından kendileri dahil hiç kimsenin haberi yoktur. İsimleri Orhan, Burhan ve Ferhan’dır..

Yıllar önce, henüz bebekken bir çocuk esirgeme yuvasına bırakılmışlardır. Bir yangın sonucunda çocuk esirgeme yurdu yanar kül olur. Hiçbir çocuğun burnu bile kanamaz ama yurttan geriye ne bir belge ne bir evrak kalır. Her şey yok olmuştur. Sadece bebeklerin kundaklarına iliştirilmiş kartlarda isimleri vardır . Böylece Burhan, Orhan ve Ferhan birbirlerinden habersiz gelecek günlerini “kafiyeli” isimlerle sürdürürler .

Yanan esirgeme yurdunun talihsiz çocukları değişik yurtlara dağıtılınca Burhan, Orhan ve Ferhan ayrı yurtlara gönderilir ve birbirlerinden habersiz büyürler. Birbirlerine tıpa tıp benzeyen bu üçüzler in farklı mekânlarda ama aynı zamanlarda paralel duyguları birbirlerinden habersiz yaşamaları hem kendilerini hem de çevrelerindeki insanları şaşırtır.

Üçüzler, her biri ayrı masalların kuşattığı hayatlarla yaşarken yapılan bir ihale çevresinde yolları kesişir. Birbirleriyle hiç karşılaşmamışlardır ancak ilişkide oldukları insanların onları birbirlerine karıştırmasıyla son derece komik olayların yaşanmasına neden olmuşlardır. Üç kahramanın kendi çevreleri üçüzlerin hangisini görse kendi tanıdığı kişi zanneder ve ortaya inanılmaz bir yanlışlıklar komedyası çıkar. Olayı fark eden Ferhan’ın babası Adnan’ın tüm uğraşıysa, bu üç kardeşin asla bir araya gelmemesini sağlamaktır!

Künye

Senaryo ,
Yapımcı Davut Kayacı
Müzik Serdar Kalafatoğlu
Tür Komedi
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Fahri Hattatoğlu (Yapım Koordinatörü)
Sanat Yönetmeni Dilek Başak Pınarcı (Sanat Yönetmeni)
Dekor Tasarım Dilek Başak Pınarcı (Dekor Tasarım)
Kostüm Tasarım Hülya Kahyaoğlu Taylan (Kostüm Tasarım)
Yönetmen Ekibi Özlem Koza (2. Yönetmen)
Hamdi Can Teker (Yönetmen Yardımcısı)
Yazım Ekibi Ahmet Çotul (Bölüm Öyküleri)
Işık Ekibi İlker Yasin Solmaz (Işık Şefi)
Sanat Ekibi Özlem Çakır (Kostüm Asistanı)

Firmalar

Rüya Film (Yapım)

Son Yorumlar (1)

Tunç Mehmet avatar Tunç Mehmet 14 Haziran 2007 02:53:06

10

Yandex.Metrica