Anadolu Kaplanı

7,05

( 13 kişi yorum yaptı )

Anadolu Kaplanı

TV Dizisi

2006

Küçük bir kar topunu büyük bir çığa çevirmeyi başaran mobilyacı Osman tüm iş dünyasının basamaklarını ikişer ikişer tırmanmayı başarmış ama ondan daha kaplan olan karısı Neriman’ı kontrol altına almayı başaramamıştır. Neriman sosyetenin derinliklerine doğru emin adımlarla ilerlerken Osman’ı da peşinden sürüklemiş, Anadolu’nun saf ve iyi niyetli tüccarı kendisini bir anda hiç de alışık olmadığı bir ortamda bulmuştur.

Bir lira harcarken bile elleri titreyen Anadolu Kaplanı Osman binlerce doları basıp pahalı tablolar alırken de, lüks restoranlarda inanılmaz hesaplar öderken de perdenin arkasında hep karısı Neriman vardır. Artık sosyetik bir güzel olan Neriman koskoca Anadolu Kaplan’ı Osman’ı parmağında oynatmaktadır.
4 çocuk sahibi olan Osman aslında dört dert sahibidir. İş dünyasının kaplanı evde hiç alışık olmadığı aile sorunlarıyla uğraşmaktadır. Büyük kentin dertleri de çözümleri de bir başkadır. Yaşam Osman’ın ayak uyduramadığı bir hızla değişmektedir. Hiçbir şey onun zamanındaki gibi değildir. Rehber öğretmenler, psikologlar olmasa kendi bildiği gibi büyütecektir çocuklarını ama izin vermezler. İki tane tokat çakmak ister engellerler. Devir değişmiştir. Cep telefonları, internet, telefon bankacılığı, akıllı evler, bilgisayarlar. Ayak uydurmakta zorlanır Anadolu Kaplanı…..sevmemiştir bu modern hayatı.

Üniversiteye başlayınca iflah olmaz bir solcu olan büyük kızı Esra en büyük düş kırıklığıdır onun. Her konuda tartışır babasıyla. Onun ak dediğine beyaz der güzel Esra. Dünyaya sözünü geçirir Anadolu kaplanı kızına geçiremez. Liseye giden oğlu Alper ise okulu bırakıp bir an önce hayata atılmak istemektedir.Tıpkı Bill Gates gibi. Başını bilgisayarlarda kaldırmaz. Bir de arabalardan. Ortanca kızı Gizem’in dertleri daha farklıdır. Küçük göğüslerini ve sivilcelerini hayatının en büyük problemi olarak görür. Istanbul’un göbeğinde 13 yaşında güzel bir kız babası olmak çok fazla gelir Osman’a. Alışamaz yeni nesle…yadırgar her şeyini Gizem’in. Tekne kazıntısı Merve ise ihtiyar delikanlının başının tatlı belasıdır.Okumayı yazmayı yeni öğrenen bu tatlı yaratıklı ile arasındaki nesil farkı ise kapatılacak gibi değildir.

Modern yaşama özelliklede teknolojik gelişmelere ayak uyduramayan Osman neredeyse cep telefonunu bile kullanamamaktadır. Ne mesaj çekebilmekte ne de gelen mesajları okuyabilmektedir. Sekreterinin yardımıyla bilgisayarı açar gelen mailleri okur başka da bir şey yapamaz.

Künye

Senaryo , ,
Müzik Aydın Sarman
Görüntü Yönetmeni Mustafa Nuri Eser
Tür Sitkom
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Aile, Aşk, Sorunlar Daha Fazlası

Ekip

Yapımcı Özlem Yılmaz (2) (Yapım Koordinatörü)
Sanat Yönetmeni Başak Aykut (Sanat Yönetmeni)
Dekor Tasarım Dilek Başak Pınarcı (Dekor Tasarım)
Yazım Ekibi Sinan Biçici (Senaryo Ekibi)
İnan Güngören (Senaryo Ekibi)
Kamera Ekibi Mustafa Özlüdağ (Görüntü Yönetmeni Yardımcısı)
Soner Oğuz (Görüntü Yönetmeni Yardımcısı)
Işık Ekibi Tayip Yiğit (Işık Asistanı)
Sanat Ekibi Burçak Aykut (Kostüm Sorumlusu)
Makyaj Ekibi Ayten Yeşil Çorbacıoğlu (Makyaj)

Firmalar

Mint Prodüksiyon (Yapım)
Kanal D (Yayıncı)

Son Yorumlar (13)

ukdem 05 Şubat 2015 20:56:16

9

süper bır diziydi

bltszlk avatar bltszlk 05 Ekim 2010 11:56:10

10

Kötü bir diziydi hiç beğenmedim.Yinede tüm ekibe saygılarımı sunarım

fdts avatar fdts 16 Temmuz 2009 00:01:07

8

hoş bir aile dizisiydi güzelde sarıyordu ailecek izlenilebilen ender dizilerdendi.

Rufik avatar Rufik 25 Nisan 2009 19:20:04

8

kötü deyildi zaten çetin tekindor olan hiç bir proje kötü deyildir ama iyide deyildi. ve yayından kaldırıldı

Yuxel1907 avatar Yuxel1907 21 Nisan 2009 17:05:04

3

Kötü bir "Kaynanalar" taklidiydi.

Kaya Erdaş avatar Kaya Erdaş 09 Mart 2009 23:55:03

avrupa yakasının çayçısı bu filmde figürandı

Yandex.Metrica