Yemin

8,54

( 0 kişi yorum yaptı )

Yemin

TV Filmi

2006

İstanbul�da bir şirkette müdürlük yapan Rıza, köyünden haber alır. Beş yıldır göremediği annesi İstanbul�a onu ziyarete gelecektir. Fakat Rıza, iş telaşıyla annesini garajda karşılamayı unutur, evdekilere de haber vermemiştir. Annesi, elindeki adrese göre evi güç bela bulur. Fakat ne gelini ne de torunları tarafından ilgi göremeyen kadın evden ayrılır.
Akşama doğru annesini hatırlayabilen Rıza eve geldiğinde annesinin eve gelip tekrar gittiğini öğrenir. Önce köye gideceğini düşünerek garaja gider ama annesini orada bulamaz. Ertesi gün köye telefon eder, annesi köye de gitmemiştir. Rıza telaşla annesini aramaya koyulur ama bulamaz. En son çare karakola başvurur. Komiser onu hastane morguna götürür. Rıza büyük bir yıkım içinde morgdaki cesedin annesi olduğunu söyler. Daha sonr a annesinin cenazesini toprağa verir. Rıza o günden sonra değişir, sürekli vicdan muhasebesi yapmaktadır.

Bir gün yıllar önce ettiği yeminini hatırlar. Parasız yatılı sınavı olacağı zaman ayağı kırılmış ve annesi onu karlı bir günde sırtında taşımış ve İstanbul�a getirmiş, güç bela sınava sokmuştur. Sınavdan sonra bir parka oturmuşlar ve Rıza annesine bir yemin etmiştir. İleride büyük adam olacak, annesine bakacak ve onu hiç unutmayacaktır.

Rıza geçmişini hatırlayınca üzüntüsü daha da katlanır. İçindeki vicdan azabı ve ettiği yemine olan ihaneti Rıza�ya yaşamını dar etmiştir. Ta ki karakoldan gelen yeni bir haberle içinde beliren ikinci bir ümide kadar� Şimdi annesine verdiği yemini tutmak için ikinci bir şansı daha vardır�

Künye

Yönetmen Nazif Tunç
Senaryo
Müzik Gündoğar
Görüntü Yönetmeni Güngör Toydemir
Tür Dram
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Serhat Solmaz (Kurgu)
Yapım Ekibi Rıza Alkuzey (Yapım Asistanı)
Yönetmen Ekibi Yıldız Aşanboğa (Yardımcı Yönetmen)
Erkan Nurhan (Yönetmen Yardımcısı)
Burcu Salcı Özkal (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Erhan Derinoğlu (Focus Puller)
Post-Prodüksiyon Necdet Tok (Kurgu Yönetmeni)
Yelda Özkoçak (Kurgu Asistanı)
Işık Ekibi Naci Temel (Işık Şefi)
Sanat Ekibi Didem Umurhan (Kostüm Sorumlusu)
Didem Aşık (Kostüm Sorumlusu)
Ses Ekibi Ünsal Öner (Ses Kayıt & Final Miks)
Cem Sancak (Ses Kayıt & Final Miks)
Efektler Aytaç Şahin (Animasyon)
Seslendirme Neslihan Gürgün Şen (Seslendirme Yönetmeni)

Firmalar

Halk Film (Yapım)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica