Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Araf (Araf)

Araf

5,29

(45 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 6 Ekim 2006 Korku Gerilim Korku, Gerilim
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Biray Dalkıran Biray Dalkıran

Ülke: türkiye

Gişe: 126.676

Oyuncular: Yasin Şerif Tulun, Deniz Soyarslan, Mehmet Birkiye, Hayfa Safi, Aytaç Ağırlar, Kevork Türker, Tülay Bekret, Serhan Ernak, Kubilay Tuncer, Murat Yıldırım Devamını Gör...

Konusu : Gerçek bir hikâyeden esinlenerek yazılmış olan filmin öyküsü şöyle: Eda ve Cenk akademi yıllarında tanışıp evlenmiş genç bir çifttir. Genç çiftin mutluluğu, Eda’nın bir bebek beklediğini öğrenmesi ile perçinlenir. Ancak Eda hamileliğinin ilerleyen aylarında sıradışı olaylar yaşamaya başlar. Cennetle cehennem arasında, arafta kalmış bir ruh, intikamını almak için dünyaya dönmüştür. Eda kendisine aman vermeyen bu kâbustan uyanmaya çalışırken, genç çiftin etrafını benzeri görülmemiş bir dehşet saracaktır.Göztepe

22 Ekim 2018 11:44

Yönetmen Biray Dalkıran'ın ilk yönetmenlik deneyimi olan bir film ilk filmi olmasına bakarsak başarısız diyemeyiz. Kürtaj yaptıran Eda aldırdığı çocuğu hayalet olarak karşısına çıkıyor ve gerçekle hayal arasında kalıyor. En sonunda aynı akıbet kocasına uğruyor Murat Yıldırım ile Akasya Asıltürkmen başrolde iyilerdi. Filmin gidişatına korku türü değilde dram olarak ele alırsak başarılı sayılabilir diyebilirim.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

9 Eylül 2014 12:11

İlk filmi olmasına rağmen atmosfer yaratmayı başardığı filmde korkutmaktan çok güldürdüğünü söyleyeyim yinede gri tonlar filme iyi gitmiş ayrıca korku türündeki başarısızlığımızıda düşünürsek sinemaya korkuyla başlamak cesaret işi gişede en başarılı filmi ayrıca cinsiz korku filmi olmasına rağmen.

Cevap Yaz

mavi ege

11 Ocak 2010 00:56

fazla korkunç değildi hatta hiç korkmadım bence ortaydı

Cevap Yaz

baran34

20 Aralık 2009 23:18

 Yorumlara bakıp filmi önyargı ile değerlendirmemek gerektiği kanısındayım. Yönetmen Biray Dalkıran'ın ilk filmi olması münasebeti ile bazı acemiliklerini gözardı etmek gerekir. Önemli olan toplumsal etik anlayışını filmde ibret vesikası olarak vermesi idi. Sonuçta ülkemizde bir tane bile olmaması gereken binlerce kürtaj olayı var. Bunu vicdan muhasebesi ile sinema salonlara yansıtması bile bence başarı. İMDB sitesinde verilen 2.3 puan haksızlık. 10 üzerinden 7 filmin sanatsal olarak değil lakin etik değerlerimizi gözden geçirmemiz açısından verilmesi gerektiği kanısındayım.

Cevap Yaz

demagoji

31 Ekim 2009 20:46

gercekten vasat bir film! ama Akasya Asıltürkmen'in performansı ve filmin verdiği toplumsal mesaj için izlenebilir.

Cevap Yaz

Exotic

21 Haziran 2009 19:37

Vasat bi film! Akasya Asliturkmen ortalarda fazla gorunmuyor onun icin yinede bu filmde izlemem iyi oldu.Zaten filmde herhalde en iyi sey '' Akasya Asliturkmendi''di. Filmin muzigine lafim yok o cok iyiydi ama makyaj falan cok kotuydu..O kucuk kiz cocugunun makyaji neydi oyle, palyaco gibi ! Eski horror filmlerin remake'i diyebiliriz..Yok cocugu aldirdigi icin cocuk geri gelip annesinden intikamnini aliyor falan filan sacma.. Zaten izleyici artik eskisi gibi sacma sapan seylerden kormuyorki.. Biraz daha gercekci olmasi lazimki korkalim.Mesela ''Dabbe'' cogu turk korku filminden iyiydi cunku din degisik bi sekilde kulanilmisti.Tabi Musallattad din kulanildi ama dedigim gibi Dabbenin senaryosu daha basariliydi..Bu film sadece Akasya Asliturkmenin oyunculugu icin izlenilir!

Cevap Yaz

Kameraman067

17 Haziran 2008 16:05

Yönetmen Koltuğunda Biray abi varsa o film zaten baştan bellidir Güzel olacağı daha tartışmaya gerek yok kamera hatasıymıs yok oyuncualar fılme uymamıs,Yok konsu sıkıcıydı falan filan bırakın Türkiyede yapılan en güzel korku filmi bence demiyorum çünkü genel olarak güzel helal Biray Dalkıran.Oyuncularında başarılarını dielrim.

Zonguldaklı Pekcan

Cevap Yaz

cilererbil

18 Mart 2008 16:47

Öncelikle filmin genel havasına hakim olan reklerin gerçekten kötü olduğunu söylemem gerekiyor. Yeşil yeşil...Off...Sonra küçük kızın makyajı...Gerçekten çok başarısızdı...Sürekli çığlıklar...Hikayeye yoğunlaşamadım, oyunculukları göremedim fazla ama kürtaj sahnesinde başrol oyuncusunun sırtüstü yatışı fazla da birşey beklememe gerektiğini göstermiş oldu.

Cevap Yaz

zuhtuural

17 Mart 2008 22:47

filmi tv de seyretme fırsatı buldum. korku gerilim türünde birşeyler izlemeyeli çok oldu düşünüyordum ki  bu film umarım bunu karşılar beklentisiyle filmi izlemeye başladım. sahneler ilerledikçe filmin atmosferinin iyice benden koptuğunun farkına vardım, sanki oyuncular filme yakışmamışlar gibiydi , sahnelerin arası kopuk ,konu birkaç yerinden dağılıyor ve tam iyi gidiyor izlenimi veriyorken hoppa buda neyin nesi diyorsunuz biraz havada kalmış bir film sıkılmayı göze alanlara önerilir.

Cevap Yaz

zzSEDAzz

20 Şubat 2008 21:41

sahneler arasında sessizlik vardı.film akıcı değildi.konu bazen baydı.ayrıcada pekde korkunç değildi.akasya aslıtürkmenin performansı iyiydi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica