Sinema-TV Merkezinden İngiliz Kısa Filmleri Haftası posteri

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema-TV Merkezi, British Council’ın katkılarıyla 20 Nisan Pazartesi- 24 Nisan Cuma tarihleri arasında dokuz filmden oluşan bir İngiliz Kısa Filmleri Programı düzenliyor. Kısa metrajlı film, animasyon, video klip, deneysel çalışmalar gibi alanlarda uzmanlaşan National Film and Television School, Royal College of Art gibi okulların öğrencilerine ait filmlerin yer aldığı program kurmaca, animasyon, deneysel-belgesel türlerinde eserler sunuyor. Program dahilinde Zayıf (Soft), 1977, Ela, Erteleme (Procrastination), Özür Hattı (Apology Line), Çaylaklar (Cherries), John ve Karen, Parçaları Birleştirmek (Making of Parts) ve Tokyo Jim adlı kısa filmler halka açık, ücretsiz ve Türkçe altyazılı olarak gösterilecek.

 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema-TV Merkezi

Yıldız Posta cad. No:1 34349 Kışlaönü/ Beşiktaş

Tel: 0 212 2749870

Fax: 0 212 2670494

e-mail: sinematv@msu.edu.tr

 

 

Mimar Sinan

Güzel Sanatlar Üniversitesi

Sinema-TV Merkezi

İNGİLİZ KISA FİLMLERİ GÖSTERİSİ

20 Nisan Pazartesi- 24 Nisan Cuma Gösteri Düzeni

  ZAYIF (SOFT, 14')

 

Yönetmen/ Senaryo/ Kurgu: Simon Ellis, Görüntü Yönetmeni: Chris Ross, Oyuncular: Johnny Phillips, Matthew O'Shea, Michael Sacha/ Kurmaca, 35mm, Renkli, İngilizce, Türkçe altyazılı, 2006/ Özet: Bir baba yüzleşmekten korktuğunu, olabilecek en kötü zamanda keşfeder.

20 Nisan Pazartesi   

   22 Nisan Çarşamba 

   SAAT 18:00

1977 (8')

 

Yönetmen: Peque Varela, Görüntü Yönetmeni: Neus Olle-Soronellas, Kurgu: Fiona De Souza, Digital Post-Production: James Wilson, Animasyon: Kaori Hamilton, R. Vetusto/ Mixed Media Film, 16:9, Renkli, 2006/ Özet: Küçük bir kasabada kimliğini arayan bir kızın hikayesi. (National Film and Television School)

 

ELA (12')

 

Yönetmen: Silvana Aguirre Zegarra, Görüntü Yönetmeni: Liam Iandoli, Kurgu: Fiona de Souza, Oyuncular: Jaime Rakic- Platt, Ruth Gemmell, Trevor Sellers/ Kurmaca, 35mm, 1:2.35, Renkli, İngilizce, Türkçe altyazılı, 2007/ Özet: Sekiz yaşındaki Ela sevdiği birini kaybetmenin ne olduğunu ilk defa yaşamaktadır. (National Film and Television School)

 

ERTELEME (PROCRASTINATION, 4')

 

Yönetmen/ Senaryo/ Animasyon: Johnny Kelly, Voice Over: Bryan Quinn/ Mixed Media Film, 4:3, Renkli, İngilizce, Türkçe altyazılı, 2007/ Özet: Erteleme, bir şeyi yapmaktan kaçınmaktır. (Royal College of Art)

 

ÖZÜR HATTI (APOLOGY LINE, 10’)

Yönetmen: James Lees, Yönetmen Yardımcısı: William Bridges, Deneysel-belgesel, 2007/ Özet: Sanatçı Alan Bridge’ın New York’ta gerçekleştirdiği özür konulu bir projeden esinlenen kısa bir belgesel.

ÇAYLAKLAR (CHERRIES, 15')

 

Yönetmen: Tom Harper, Senaryo: Fiona Kissane, Görüntü Yönetmeni: Jakob Ihre, Kurgu: Mark Eckersley/ Kurmaca, Renkli, İngilizce, Türkçe Altyazılı, 2007/ Oyuncular: Neil Dudgeon, Sam Spruell, Omari Carter, Alfie Allen/ Özet: Londra'daki bir okulda sıradan bir gün, herkesin askere alınacağı haberiyle değişir.

 21 Nisan Salı        
24 Nisan Cuma
SAAT 18:00

JOHN ve KAREN (JOHN and KAREN, 3')

 

Yönetmen/ Senaryo/ Animasyon: Matthew Walker, Yapımcı: Sarah Cox, Seslendirenler: James Bachman, Emma Cunniflo/ Animasyon, Renkli, İngilizce, Türkçe Altyazılı, 2008/ Özet: Kutup ayısı John, penguen Karen'dan özür dilemeye gider.

 

PARÇALARI BİRLEŞTİRMEK (MAKING of PARTS, 16')

 

Yönetmen/ Senaryo: Daniel Elliott, Görüntü Yönetmeni: Rein Kotav, Kurgu: Edd Maggs/ Oyuncular: Jerzy Stuhr, Sheila Knox, Sarah Miles, Kurmaca, 2006/ Özet: Yalnızlık ve arzu hakkında bir film.

 

TOKYO JIM (6')

 

Yönetmen/ Senaryo: Jamie Rafn, Kurgu: Kate Owen/ Oyuncular: Jim Howick, Eiji Kusuhara, Kinue Kato, You-ri Yamanaka, Kurmaca, 2006/ Özet: Avukat Jim Tokyo'da Japon işadamı Mr. Yakamoto ile anlaşmayı sonlandırmak üzeredir. Ancak bu sırada ufak bir aksaklık yaşar.

 

 

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 17 Nisan 2009 21:10:04

6

yine sinemaya doyacağız

Yandex.Metrica