Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Fatih Akın, Cannes davetini reddetti

20 Nisan 2009 00:00

"Berliner Morgenpost" gazetesi, başrollerini Moritz Bleibreu ve Birol Ünel'in paylaştığı Soul Kitchen'in gösterimi için Cannes Film Festivalinden davet geldiğini, ancak Akın'ın, filmin çekimleri için daha fazla zamana ihtiyaç duyduğu ve bazı sahnelerin çekimini tekrarlayacağı gerekçesiyle Festival Başkanı Thierry Fremaux'a bu hafta içinde ret cevabı verdiğini yazdı.

Türk kökenli Alman vatandaşı olan Fatih Akın'ın son zamanlarda çok sayıda film ve festival jürisinde yer aldığı hatırlatılan haberde, Akın'ın, bazı filmlerin yapımlarına daha fazla zaman ayrılması durumunda daha iyi olacağına inandığı, bu nedenle kendi filmine de daha fazla zaman ayırmak istediği belirtildi.

"Buna rağmen Akın'ı Cannes Film Festivalinde görmenin mümkün olabileceği" kaydedilen haberde, Akın'ın da yapımına katıldığı "New York, I love you" adlı filmin festival kapsamında gösterileceği ifade edildi.

Haberde, Akın'dan önce hiçbir Alman yönetmenin böyle bir daveti bugüne kadar reddetmediğine de işaret edildi.

Akın, Cannes Film Festivalinde 2 yıl önce "Yaşamın Kıyısında" adlı filmiyle en iyi senaryo ödülünü aldıktan sonra, 2008 yılında festivalin jürisinde yer almıştı.enigmacuture

20 Nisan 2009 19:14

ilginç bir davranış

Cevap Yaz

synallagmatiquelover

20 Nisan 2009 19:12

asil bir davranış

Cevap Yaz
Yandex.Metrica