Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

The Matrix Reloaded 15 Mayısta Cannes Film Festivalinde

15 Nisan 2003 00:00
Warner Bros. Pictures, Village Roadshow Pictures ve yapımcı Joel Silver, Wachowski kardeşlerin devrim yaratan üçlemesinin ikinci bölümü olan The Matrix Reloaded’ı , 15 Mayıs 2003 tarihinde Cannes Film Festivali’nde gösterime sunacaklar. Cannes’daki bu sunum The Matrix Reloaded’ın uluslararası galası niteliğinde olacak ve yarışma dışı olarak gösterilecek. Filmin oyuncu ve yapım kadrosu da gösterimde hazır bulunacaklar.

The Matrix Reloaded, yapımcı Silver’ı, yazar-yönetmen ve The Matrix’in yıldızları olan Larry ve Andy Wachowski ile tekrar bir araya getiriyor. The Maxrix Reloaded’ın oyuncu kadrosunda Jada Pinkett Smith, Monica Belluci, Lambert Wilson, Harold Perrineau, Nona Gaye, Harry Lennix, Neil Rayment ve Adrian Rayment gibi yeni isimler de yer alıyorlar. Matrix 4 dalda Oscar kazanmanın yanı sıra, dünya çapında 475 milyon dolar hasılat yaparak Warner Bros. Pictures’ın tarihindeki en yüksek gişe hasılatını elde etmişti.

The Matrix Reloaded’da özgürlük savaşçıları Neo (Keanu Reeves), Trinity (Carrie-Anne Moss) ve Morpheus (Laurence Fishburne) sistemik güçlerin Mekanik Ordusu’na karşı savaşmayı sürdürüyorlar. Özgürlük savaşçıları olağanüstü yetenek ve silahlarını kullanarak düzenin sistemli baskı ve sömürüsüne karşı mücadele verirken, insan ırkını yok olmaktan kurtarmaya çalışıyorlar. Savaşçılar, bu süreç sırasında Matrix sistemi ve Neo’nun insan ırkının yazgısındaki önemli rolü konusunda yepyeni bilgiler ediniyorlar.

Daha önce görülmemiş bir anlatım tarzına sahip olan Wachowski kardeşler Matrix üçlemesinin epik hikayesini anlatırken çeşitli araçlar kullanmakta ve Matrix hayranlarını beyaz perde sınırlarının ötesine, Matrix’in hiper-gerçeküstü dünyasına götürmekteler. Wachowski kardeşler dokuz kısa animasyon filminden oluşan Animatrix’le Matrix’in engin dünyasını, tarihini ve içinde barındırdığı karakterleri tanıtıyorlar. Animatrix filmlerinden dördü The Matrix Reloaded’ın gösteriminden önce www.theanimatrix.com adresinde Matrix hayranlarına ücretsiz olarak sunuluyor.

Animatrix filmlerinin dördünü Wachowski kardeşler yazdılar. Matrix’in anlatım şeklinde olan Final Flight of the Osiris / Osiris’in Son Uçuşu bunlar arasında yer alıyor. Matrix üçlemesinin 1,5. (bir buçuğuncu) bölümü niteliğindeki Final Flight / Son Uçuş, sinemaseverlere Matrix’ten sonra olanları açıklayan, Enter the Matrix adlı video oyununun çıkış noktası olan ve The Matrix Reloaded’a çarpıcı bir başlangıç yapan müthiş bir serüven sunuyor.

Yapımcılar tarafından yazılan ve çekilen 1 saatlik ek film sahneleriyle pekiştirilen Enter the Matrix, Final Flight’ta başlayan olaylar zincirini devam ettiriyor ve The Matrix Reloaded’ın senaryosuyla kesişerek, filmde sunulmayan bazı konuları açıklığa kavuşturuyor. Bunun bir uzantısı olarak, The Matrix Reloaded da, Final Flight / Son Uçuş ve video oyununda dile getirilen bazı olaylarla bağlantılı olarak ilerliyor. Hikaye anlatımındaki bu cüretkar yaratıcılık, üçlemenin şaşırtıcı finali niteliğindeki The Matrix Revolutions’la sona ulaşacak.

www.thematrix.com

www.theanimatrix.com

www.enterthematrixgame.comYandex.Metrica