Wall Street 2 filmi Dubai'de çekilecek posteri Geçici olarak filme "Wall Street 2" adı verildiği ve filmin başrollerini Michael Douglas ile Shia LaBeouf'un paylaşacağı kaydedildi.

İngiliz The Telegraph gazetesindeki habere göre "açgözlülük ve fazlalığı" temsil eden 1980'li yılları anlatan Wall Street'in devamı niteliğindeki film, dünyanın finans merkezleri kabul edilen New York ve Londra ile Ortadoğu'nın finans merkezi Dubai'de çekilecek. 2010'da gösterime girmesi beklenen Wall Street 2'de başrolü oynayacak Douglas, Gordon Gekko rolüyle zenginleri takip ederken başkalarının ekmeğiyle oynayan acımasız bir şirket müfettişi rolünü canlandıracak. 64 yaşındaki Douglas, orjinal Wall Street filmindeki rolüyle Oscar ödülü de almıştı.

Film kriterleri, Körfez'in dünyadaki çok az sayıdaki nakit para kaynaklarından birisi haline geldiğini ve film çekimi için Dubai'nin de seçilmesinin bu tezi güçlendirdiğini ifade etti.

Dubai, Business Week tarafından 'Çöldeki Wall Street' olarak tanımlanmış ve emirlik geçen sene Şangay, Mumbai ve Madrid'i geçerek İngiliz araştırma şirketi Chatham House tarafından dünyada 24. sıraya koyulmuştu. Kaynak : Cihan

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 02 Mayıs 2009 14:07:05

8

isabetli bir karar

Yandex.Metrica