Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sanat dünyasının acı günü

3 Mayıs 2009 00:00
Sinema ve tiyatro sanatçısı Selahattin Yaman Tarcan, babasına ait beylik tabancasıyla intihar etti. Yaman'ın intiharı, sanat camiası ve sevenleri tarafından üzüntüyle karşılandı.

Alınan bilgiye göre, saat 16.00 sıralarında Kadıköy Göztepe Cavit Paşa Sokak 28-6 Burak Apartmanı'nda ikamet eden sinema ve tiyatro sanatçısı Selahattin Yaman Tarcan (50), babasına ait beylik tabancasıyla intihar etti.

Olay yerine gelen polis ekibi ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ile savcılığın incelemesinin ardından Tarcan'ın cesedi, Adli Tıp Kurumu aracıyla morga kaldırıldı. Acı haberin duyulması üzerine bazı sanatçılar olay yerine gelerek Tarcan'ın eşi ve yakınlarına başsağlığı diledi. Taziye ziyaretine gelen Tarık Akan ve gazeteci Cengiz Çandar, çok üzgün olduklarını belirttiler.

Çağdaş Sinama Oyuncuları Derneği üyesi olan Tarcan, 1979 yılında tiyatro 1987 yılında ise sinema hayatında birçok başarıya imza attı. 'Kadının Adı Yok', 'Gömlek', 'Benim Sinemalarım', 'Işıklar Sönmesin', 'Yedi Uyuyanlar', 'Aşkın Kesişme Noktası' ve 'Umuda Yolculuk' filmlerinde rol aldı. Tarcan, "Umuda Yolculuk" filmi ile En İyi Yabancı Film dalında Oscar Ödülü'ne layık görülmüştü.enigmacuture

4 Mayıs 2009 18:33

kadının adı yok filmi ile tanıdım. umuda yolculuk ile hayranı oldum.

Cevap Yaz

merve sayın

3 Mayıs 2009 20:52

allah rahmet eylesin

Cevap Yaz

Rufik

3 Mayıs 2009 14:14

iyi oyuncuydu kötü rollerin en iyi oyuncusuydu allah rahmet etsin allah yakınlarına sabır versin

Cevap Yaz

TurgayTST

3 Mayıs 2009 13:33

Kendisi babamın amcasının oğluydu. Allah rahmet eylesin..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica