Altın Koza 40. yaşına basıyor posteri

Altın Koza Film Festivali Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilk olarak 1969 yılında ''Altın Koza Film Şenliği'' adıyla gerçekleştirilen festival, bu yıl 40'ıncı yaşını kutlayacak.

Her yıl zenginleşen içeriği ile Türkiye'nin önemli kültür–sanat etkinliklerinden birisi haline gelen festival, bu yıl da ulusal ve uluslararası yarışmalar ve gösterim bölümüyle sanatseverlerle buluşacak.

Festival, Dünya ve Akdeniz sinemasının seçkin örnekleri, dünyada ve Türkiye'de üretilmiş kısa filmler ve belgesellerle izleyicilere bir sinema şöleni yaşatacak.

Festivalin yarışma bölümü, ''Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması'', ''Öğrenci Filmleri Yarışması'' ve ''Uluslararası Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması''ndan oluşuyor.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda Türkiye'de son bir yıl içinde üretilen uzun metrajlı filmler, Öğrenci Filmleri Yarışması'nda güzel sanatlar ve iletişim fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerin ürettiği kısa filmler, Uluslararası Akdeniz Kısa Film Yarışması'nda Akdeniz havzasında üretilen kısa filmler yarışacak.

Türk sinemasına oyuncu ve yönetmen olarak damgasını vurmuş önemli isimlere Onur ödüllerinin verileceği gecede, bu ödüle layık görülenlerin filmlerinden oluşan özel bir seçki izleyicilerle buluşacak.

Festivalin gösterim bölümünde de dünya ve Akdeniz sinemasının seçkin ve ödüllü uzun metraj filmleri, dünyada ve Türkiye'de üretilen kısa filmler ve belgeseller izlenebilecek. Festivalde ayrıca çeşitli atölye çalışmaları, sergiler ve özel etkinlikler de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica