Zubeyde Hanım ın hayatı film olacak posteri

Alınan bilgiye göre, senaryosu bitme aşamasına gelen filmde, Zübeyde Hanım ile eşi Ali Rıza Efendi, oğlu Mustafa Kemal ve diğer çocuklarının yaşamından kesitler yer alacak.

Filmin yaratıcısı Serpil Öztürk, bir Türk kadını olarak Zübeyde Hanım'ın yaşamını beyaz perdeye aktarmayı, dünyaya daha iyi tanıtmayı kendisine görev bildiğini belirterek, ekip olarak ağır bir görevi omuzladıklarını kaydetti.

Oyuncu seçimini senaryo tamamlandıktan sonra yapacaklarını, bir kaç yönetmen ile iletişim içinde olduklarını bildiren Öztürk, kamu ve özel sektörden maddi destek beklediklerini vurguladı.

Serpil Öztürk, 1979'da Adana'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana'da yapan Öztürk, KKTC'deki Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun oldu.

 

 

Kaynak : AA

Son Yorumlar (2)

elifyilmaz avatar elifyilmaz 08 Haziran 2009 16:32:06

HIMM GÜZEL Bİ İŞ...YAPILMASI GEREKEN ÇOK SENARYO VAR...ATATÜRKÜN ANNESİ ÖLDÜKTEN SONRA MEZARINA GİDİP KONUŞMA YAPMASI ORASI ÇOK ACIKLI ONU DÜŞÜNÜP AĞLIYORUM BEN HEP SALİH BOZOKUN ANILARINI OKUYORUM ÇOK ETKİLENDİM...ATATÜRKLE İLGİLİ ÇEKİLMESİ GEREKEN ÇOK FİLM VAR...ARTIK BUNLARIN YAPILMASI LAZIM...

Ergül Coşkun avatar Ergül Coşkun 07 Haziran 2009 14:21:06

zübeyde hanımı buyuk bır mutlulukla ben canlandırmak ısterım hemde cok

Yandex.Metrica