Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Nedim Saban İngiltere'de Ödül Aldı

28 Mayıs 2009 00:00
Nedim Saban, İngilizce olarak  yazdığı "Black Butterfly"adlı senaryoyla, çağdaş sinema yapıtlarını geliştirmeyi amaçlayan Euroscript adlı kuruluşun açtığı yarışmada 1300 adlı eser arasından  sadece 19 senaryonun seçildiği yazım yarışmasında finalistler arasında yer aldı. Saban,  ikinci dünya savaşında Terezin ghettosunda kelebek resmi çizen bir çocuğun varoluş öyküsünü anlattığı bu senaryoyla  2009 finalistleri  arasında yer alan tek yabancı oldu. Sözkonusu senaryo şimdiden İngiliz yapımcıların dikkatini çekmeye başladı ve Nedim Saban, konuyla ilgili olarak  davetler almaya başladı. Konuyla ilgili detaylı bilgi, kurumun  euroscript.co.uk  adlı internet sitesi ziyaret edilerek alınabilir.
 
 
Türkiye'deki kariyerine televizyonlar için senaryolar ve yarışma programları yazarak başlayan Nedim Saban, medyafaresi, açıkgazete ve nedimsaban.blogspot.com'da yazılar yazıyor, ayrıca  tiyatro çalışmalarının yanısıra, Türk televizyonu ve sineması için de senaryolar hazırlıyor.
 
Nedim Saban, şu anda "Behçet Parçacıkları" adlı bir senaryo üzerinde çalışıyor. Ayrıca Tiyatrokare için, "Bu Da Benim Ailem"in yanısıra,  "Postacı Kapıyı İki Kere Çalar" adlı oyunu sahnelemeye hazırlanıyor.


Yandex.Metrica