Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ford Coppola, Osmanlı filmi için geliyor

10 Haziran 2009 00:00

'Baba' ve 'Kıyamet gibi unutulmaz klasiklere imza atan Amerikalı yönetmen Francis Ford Coppola, Temmuz ayında bir film projesi için Türkiye'ye geliyor.

Ünlü yönetmen Türkiye'de 4 ay kalacak... Osmanlı tarihine büyük ilgi duyan ve son filminin çekimleri için yaz mevsimini Türkiye'de geçirecek olan Coppola, bu ziyareti sırasında, festivallerde tanışarak dostluk kurduğu yönetmen Reis Çelik'le de, Osmanlı'dan izler taşıyan ortak bir proje için görüşme yapacak. Bu görüşmelerle ilgili fazla bilgi vermek istemeyen Reis Çelik, projeler netleşmeden ve Coppola'dan onay almadan konuşmayı doğru bulmadığını açıklıyor. Sadece Coppola'yla görüşmelerin ve ortak çalışmaların devam ettiğini söylemekle yetinen Reis Çelik, önümüzdeki yıl önemli sürprizleri olduğunu ve çok önemli bir film hazırlığı içinde olduğunu söylüyor.

5 OSCARLI DEV İSİM

İtalyan asıllı Amerikalı bir ailenin çocuğu olarak 7 Nisan 1939'da Detroit'te dünyaya gelen Coppola, 1970'li yıllara damgasını vuran 'Yeni Hollywood' akımının öncülerinden biri olarak tanınıyor. Marlon Brando ile Al Pacino'nun üstün performansları ve Nino Rota'nın eşsiz müziği ile hafızalara kazınan 1972 yapımı 'Baba-The Godfather' filmi ile şöhreti yakalayan Coppola, 'Baba' serisi ile En İyi Film, En İyi Senaryo ve En İyi Yönetmen Oscar'larını aynı filmle almayı başaran çok az sayıdaki sinemacıdan biri oldu. Toplamda da 5 kez Oscar heykelciğini kucakladı.


 Yandex.Metrica