Alman filmleri İstanbul Modern'de görücüye çıkıyor posteri

Alınan bilgiye göre, Goethe-Institut İstanbul ve İstanbul Modern'in katkılarıyla gerçekleştirilecek etkinlikte, son 1 yıl içerisinde önemli uluslararası festivallerin programları çerçevesinde seyircilerle buluşan, ilk gösterimleri Berlin, Cannes, Venedik, Toronto, Sundance gibi festivallerde yapılan 8 film yer alacak.

İstanbul Modern'in ev sahipliği yapacağı program, Andreas Dresen imzalı ''Bulutların Üstünde'' adlı filmin gösterimi ile başlayacak. Dresen geçen yıl boyunca pek çok ülkede beğeniyle karşılanan filminde, evli bir kadın ve dul bir erkek arasındaki yasak aşkı anlatıyor. Kahramanların 70 yaşın üzerinde olduğu film, özellikle oyuncularının cesur performanslarıyla dikkati çekmişti.

Seçkide Oskar Roehler'in ''Lulu & Jimi'', Max Farberböck'ün ''Anonyma - Berlin'de Bir Kadın/Anonyma - Eine Frau in Berlin'', Christian Petzold'un ''Jerichow'', Nicolette Krebitz'in ''Yürek Karanlık Bir Ormandır/Das Herz ist ein dunkler Wald'', Lars Jessen'in ''Bizim Köyün Punkları/Dorfpunks'', Jan Kruger'in ''Pupa Yelken/Rückenwind'', Sebastian Schipper'in ''Ağustos Ortası Sonu/Mitte Ende August'' adlı filmi yer alıyor.

Filmler Almanca ve Türkçe alt yazılı gösterilecek. İstanbul Modern Müzesi ziyaretçileri filmleri ücretsiz izleyebilecek.


 

Kaynak : AA

Son Yorumlar

Yandex.Metrica