6. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Kadın Filmleri Festivali Programı Açıklandı...

6. UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ
8-15 MAYIS 2003
ANKARA

  KAVAKLIDERE ANKAPOL
9 Mayıs Cuma
12,00 Korkunun Coğrafyası Tekrar
14,30 Yuva * Parçalanma (Söyleşi-C.Gerede )
17,00 Mignon Gitti Menekşe Kokusu
19,15 Katliam * Kapalı Gözlerle
21,30 Kadın Dediğin Tombul Olur Ateş Yutan
10 Mayıs Cumartesi
12,00 Derrida Mrs. Dalloway (Özel Gösterim)
14,30 Evli Bir Çiftin Portresi * Sen Olmadan
17,00 Menekşe Kokusu Bazı Sırlar Vardır
19,15 Bana Aşktan Söz Et * Akşama Doğru
21,30 Berbat Bir Gün Şah Mat
11 Mayıs Pazar
12,00 Maya Deren'in Aynasında Güzel Hatıralar
14,30 Öfkeli Öpücükler * Kadın Dediğin Tombul Olur
17,00 Kırık Aynalar Koleksiyoncu
19,15 Magonya * Mrs. Dalloway
21,30 Bir Sessizlik Sorgusu Zambak Festivali
12 Mayıs Pazartesi
12,00 Karikatür * Eski Fotoğraflar (Söyleşi-Necef Uğurlu)
14,30 Bazı Sırlar Vardır Ateş Yutan
17,00 Zamanımız * Yuva *
19,15 Tekrar Bana Aşktan Söz Et *
21,30 Akşama Doğru Antonia'nın Yazgısı
13 Mayıs Salı
12,00 Şanslı Bir Gün * Seni Seviyorum Roza (Söyleşi-Işıl Özgentürk)
14,30 Kapalı Gözlerle Evli Bir Çiftin Portresi *
17,00 Gönlümdeki Köşk Olmasa * Katliam *
19,15 Şah Mat Öfkeli Öpücükler *
21,30 Koleksiyoncu Mignon Gitti
14 Mayıs Çarşamba
12,00 Karamuk * Karikatür *
14,30 Zamanımız * Gönlümdeki Köşk Olmasa *
17,00 Bir Bavul Elbise ya da… Benim Sinemalarım (Söyleşi-Füruzan)
19,15 Ayın Yüzleri * Şanslı Bir Gün *
21,30 Güzel Hatıralar Magonya *
15 Mayıs Perşembe
12,00 Alçak Uçuş Antonia'nın Yazgısı
14,30 Ayın Yüzleri * Cadı Ağacı
17,00 Karamuk *  
19,15 Bir Sessizlik Sorgusu  
21,30 Kırık Aynalar Yarışma Birincisi
 
  75. YIL KÜLTÜR MERKEZİ
9 Mayıs Cuma
14,00 Üç Tekerlekli Bisiklet
16,00 Meyhanecinin Kızı (Söyleşi-Sezer Sezin)
13 Mayıs Salı
18,30 Tutkuyu Filme Almak (Filmin Ardından Tartışma / P. Başkanı: Asuman Suner)
14 Mayıs Çarşamba
14,00 Bir Kadın Tuzağı
16,00 Beklenen Şarkı
18,30 anel: "STAR OLMAK, Star Sistemi ve Oyunculuk Üzerine Hale Soygazi, Rutkay Aziz,Nejat Ulusay,İpek Bilgin
 
  ALMAN KÜLTÜR MERKEZİ
9 Mayıs Cuma
10,00 Ayla ve Külotluçorap, Onyedi, Ingeborga, Banu, Okyanusun Çağrısı, Sevkiyat Günü
14,00 Annen Seni Seviyor, Hergün İşten Sonra, Tango, Sino, Pamuk Prenses, Fortinbras Tarihçesi
17,00 Bir Cahide Vardı (Ülkü Erakalın ile söyleşi-belgesel ve anılar / C. Gökçer, S. Berksoy, M. Gezen, G. Ülkü, G. Özcan ve şiiri ile Nazım Hikmet'ten Cahide Üzerine...
18,30 Marlene DIETRICH Resimlerdeki Efsane Sergi Açılışı
10 Mayıs Cumartesi
10,00 İsimsiz, Bire Bir Kabil Şehri, Talihsiz Çocuk
14,00 Savaşın Unutulmuş Yüzü Kadınlar
17,00 Tutkuyu Filme Almak
12 Mayıs Pazartesi
10,00 Koleksiyoncu, Beluci Çocuklar, Benim Gibi
14,00 Yugoslav Divalar
15,30 Panel: Sinemada ve Edebiyat Uyarlamaları Üzerinden Kadın Rolleri
Işıl Özgentürk, Sevin Okyay, Thomas Balkenbol, Yöneten: Şükran Yücel
18,30 Marlene (Josef Vilsmaier)
13 Mayıs Salı
10,00 Filistine Geldim, Kimin Şarkısı
14,00 Bataklı Damın Kızı Aysel
15,45 Vatan ve Namık Kemal
18,30 Marlene (Maximilian Schell)
20,15 Mavi Melek
14 Mayıs Çarşamba
10,00 Savaşın Unutulmuş Yüzü Kadınlar, İsimsiz
14,00 Derrida (Film Seyri ve Tartışma-Prof. Dr. Ünal Nalbantoğlu)
18,30 Arzu
15 Mayıs Perşembe
10,00 Yoldan Çıktık
14,00 Meçhul Kahramanlar
 
*Fipresci jürisi tarafından değerlendirilecektir
Programdaki film bilgilerine www.ucansupurge.org adresinden ulaşabilirsiniz.
Bilet fiyatları: tam 5,5 milyon, öğrenci 4 milyon10 seans için bilet alana katalog ve Doğadan hediye paketi hediye edilecektir.
Biletler Kavalıdere ve Ankapol sinemalarından bugünden itibaren alınabilir

Son Yorumlar

Yandex.Metrica