Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

ABİMM…! Filmi ekibi çekim için gün sayıyor…

29 Haziran 2009 00:00
1 Temmuz da İstanbul’da çekimleri başlayacak olan ABİMM…! filmi ekibi hazırlıklarını tamamladı.
Ön hazırlıklar hakkında bilgi veren yapımcı Ergun Mercan, senarist İlkay Akdağlı ve yönetmen Şafak Bal, izleyicinin her anından keyf alması için uzun bir ön hazırlık dönemi geçirdiklerini ve iddia ettikleri gibi çok farklı bir acıklı-komedi çekeceklerini belirttiler.
17 gün içinde 9.000 km yol kat edilerek mekan araştırması yapıldı.
Ortaca-Bozburun arası 135 km kare alanda 65 köy ve 10 belde tarandı.
Ekip için en büyük tehlike yılanlar oldu. Çekimler sırasında da bu tehlikenin devam edeceği görüldü ve risk barındıran yerlerde ambulansın hazır edilmesi kararlaştırıldı.
Bütün ekip sigortalandı.
Bozburun’da arabanın uçma sahnesinin çekileceği bir mekan bulundu. Ancak burada gerçekten bir trafik kazası olup araba uçuruma yuvarlanınca Karayolları tarafından uçurum kenarı kapatıldı ve çekim mekanı değişti.
Hala ve zeka engelli Arif’in yaşadığı köy evi aranırken, çok beğenilen bir evde gerçekten zeka engelli bir çocuğun yaşadığı öğrenen ekip şaşkınlığını gizleyemedi. Yönetmenin “bunun iyi bir işaret” olduğu yorumu üzerine bu evde karar kılındı ve babanında oluru ile bu evde çekimler yapılmasına karar verildi.
Çetin ve Arif’in sığındığı bir dağ evi aranırken yönetmenin beğendiği ama henüz inşaat halinde bir ev bulundu. Yapımcı Ergun Mercan tarafından inşaatın bitirilmesi şartı ile ev sahibi tarafından çekimlere izin verme konusunda anlaşıldı.
Bar sahnesi gerçek mekanda ve gerçek müşteriler ile çekilecek. 3.000 kişinin çekimlere dahil edileceği gece CRAZYDAISY- MARMARİS de çekilecek.
Mustafa Üstündağ, Levent Üzümcü, İlkay Akdağlı bilinen tiplerinin dışında bir görünümle kamera karşısına geçecekler. Levent Üzümcü sakal bırakıp 15 kg alırken Mustafa Üstündağ kilo verecek, saçlar ve sakallar gidecek…


Yandex.Metrica