Yapımcılığını Vanlı Halk Müziği sanatçısı Mustafa Çetin'in yaptığı Van Gölü Canavarı adlı filmin çekimleri Van Gölü kıyısında başladı. 3 çoban tarafından yapılan sahte bir canavarı konu alan filmin çekimleri 25 gün sürecek. Filmin yönetmeni Bünyamin Yaşar, gişe konusunda çok iddialı olmadıklarını belirterek, “30 kişilik teknik ekibimiz 15 kişilik oyuncu kadromuz var. 105 dakika sürecek bir sinema filmi olacak. Başta Akdamar Adası olmak üzere Van’ın tarihi ve turistik bölgelerinde çekimler yapacağız. Bazı yerlerinde Kürtçe konuşmaların olacağı film Eylül ayı içinde izleyiciyle buluşacak” dedi.

Yıllardır varlığı ile yokluğu tartışma konusu olan Van Gölü Canavarı bu kez filmiyle gündeme geliyor. Kitapları yazılan, belgeseli yapılan ve film yapımcılarına ilham kaynağı olan efsanevi Van Gölü Canvarı şimdi de sinema filmi oluyor. Koyunları çaldırdıkları için kasabadan kovulan 3 çoban tarafından yapılan sahte bir canavarın konu alındığı film yine Van Gölü canvarının varlığı ile yokluğu konusunda izleyicinin kafasında soru işaretleri bırakacak. 30 kişilik teknik ekip ile 15 kişilik oyuncu kadrosu filmin çekimine Van’ın Erciş İlçesi Van Gölü kıyısında başladı. Aksiyon sahnelerinin yanında komedi ve aşkın da bulunduğu filmin başrollerini Levent Aras, Didem Ellialtı ile Nazif Çetin paylaşıyor.

Yönetmen Bünyamin Yaşar, eğlenceli bir film çektiklerini belirterek, özellikle Van'ın tanıtımı açısından filmin büyük önem taşıdığını söyledi. Şimdiye kadar Van Gölü Canavarı'nın film olarak işlenmediğini belirten Yaşar, filmin senaryosuyla ilgili açıklama yaptı. Filmin sonunda canavarın gerçekten ortaya çıktığını anlatan Yaşar, “Koyunları çaldırdıkları için kasabadan kovulan 3 çoban Van Gölü’nde yüzerken akıllarına canavar maketiyle kasabalıyı kandırmak geliyor. Yaptıkları sahte canavarı para karşılığında kasabalıya izleten çobanlar büyük paralar kazanıyor. Ancak filmin sonunda çobanlar da gerçek canavarı görüyor. Bu film aslında Van’ın tanıtımı açısından da çok önemli. Çünkü başta Akdamar Adası olmak üzere bir çok tarihi ve turistik yerlerde çekimlerimiz olacak. Filmin bazı sahnelerinde Kürtçe konuşmalar olacak. Bizim gişeden pek bir beklentimiz yok. Ancak bu filmle uluslararası film festivallerine girmek istiyoruz. 25 günlük çekimin ardından film Eylül ayı içinde izleyicilerle buluşacak” dedi.

Kaynak : Hürriyet

Son Yorumlar

Yandex.Metrica