Tartışmalı Film Güz Sancısı DVD'de posteri

Yönetmenliğini  Tomris Giritlioğlu’nun yaptığı başrollerini Murat Yıldırım, Beren Saat, Tuncel Kurtiz, Okan Yalabık’ın paylaştığı vizyondayken tartışmalara neden olan Güz Sancısı Kanal D Home Video etiketiyle tüm satış noktalarında.

DVD’si merakla beklenen “Güz Sancısı” 1955 yılının Türkiye'si ve 6-7 Eylül olaylarını zengin bir toprak ağasının idealist oğlu olan Behçet (Murat Yıldırım), ile aşık olduğu  karşı komşusu Rum Elena’nın zorlu  ilişkileri çerçevesinde anlatıyor.

Olaylara objektif yaklaşmadığı yönündeki eleştirilere maruz kalan Güz Sancısı'nın DVD ekstralarında ise senaryo geliştirme ve hazırlık aşamaları,çekim dönemi, fotoğraf albümü ve fragmanlar yer alıyor.

İlk sinema deneyimi Güz Sancısı olan film için Rumca özel ders alan Beren Saat filmin DVD’sini çıkar çıkmaz alanlardan. 10 tane Güz Sancısı alan güzel oyuncu, özel not yazdığı dvd’yi Aşk-ı Memnu’daki rol arkadaşlarına hediye etti.


 

Son Yorumlar (1)

sevil_brs 10 Temmuz 2009 11:05:07

filmin iyi yada kötü olduğu hakkına hiç bir yorumum yok. beğeni bu sonuçta kişiye göre değişir. benim yorumum filmin konusuna olacak. bu film de Türklerin çok fazla suçlandığını düşünüyorum. geçmişe baktığımızda bu tarz olaylar yaşanmış olabilir yaşa nmadı asla demem ama tek taraflı suçlamada olamaz. bu film bir aşk filminde öte Türklere için yapılmış eleştirel filmlerden biridir. o yüzden filmi izlerken çok fazla sinirlendim. hayatımda sinameya verdiğim paraya acıdığım nadir filmlerden biridir bu.

Yandex.Metrica