Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yönetmen ve oyuncu Birol Işın hayatını kaybetti.

14 Temmuz 2009 00:00
Geçmişte pek çok filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini yapan Kayışdağı Darülaceze sakini Birol Işın, senaryosunu darülaceze tesislerinde kaleme aldığı "Ramazan'da Gözyaşları" adlı sinema filminin çekimleri için setlere dönüş yaptı. Birol Işın, başrol oynadığı filmin yönetmenliğini de kendisi üstlendi. Darülaceze'ye geldikten kısa bir süre sonra kendini toparlayıp hayata daha sıkı sarılan Birol Işın, önce Darülaceze Zümrüt Sitesi'ne yerleştirildi. Yeşilçam emekçisi Işın, Darülaceze'deke odasında senaryo çalışmalarına yeniden başladı. Anneler Kirletilemez, Kurban, Hayatın Rengi, Çöplükte Doğan Allah Âşkı, Beş Vakit ve Abdest olmak üzere altı senaryo kaleme alan Birol Işın, 2007 yılı başında, Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Yaşam Evleri" projesi kapsamında Beyoğlu'nda bulunan Yaşam Evi'ne yerleştirildi. Yeni evine yerleştikten sonra, kendi hayat hikâyesini konu alan "Ramazan'da Gözyaşları" isimli senaryoyu yazan Işın, bu projenin film çekimleri için kamera karşısına geçti. Birol Işın, hayatta hiçbir şey için geç olmadığının ve her türlü sıkıntı ve zor şarta rağmen insanın inanırsa çok şeyler yapabileceğinin örneği oldu. Darülacezeliler kendi içlerinden çıkarak bütün insanlar için ders olacak başarı gösteren san'atçıyla gurur duyduklarını dile getirdi.

İki hafta önce kalp ameliyatı geçiren Birol Işın'dan haber alamayan yakınları durumu darülacaze ve polise bildirdi. Işın'ın kaldığı Beyoğlu yaşam evine giden polisler Işın'ın cesediyle karşılaştı. Yapılan ilk incelemede Işın'ın kalp krizi sonucu öldüğü belirlendi. Yönetmen Işın, dün Kilyos'da toprağa verildi.Ergül Coşkun

17 Temmuz 2009 23:25

allahtan kendısıne rahmet aılesıne sabırlar dılerım

Cevap Yaz

mimarsinan

15 Temmuz 2009 14:21

Birol Işın'a Allah rahmet eylesin. Cenazesine 10 kişi katılmış. O hayran olduğumuz, lekesiz melek gördüğümüz sanatçı meslektaşları varsın gelmesinler. Şuna bakın hele. Sanki kendileri ölmeyecekler. Hele belli bir yaştaki sanatçıların bu tür cenaze törenlerine katılmaları vicdanlarının rahat olması için gereklidir. Cenazeye katılan 10 kişi, katılmayan vefasızlardan daha çok sayıda demektir. Birol Işın Türk Sinema tarihinde "Vefasızlıklarımız" başlığı altındaki listede yerini almalıdır. Mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

kamilsinirkaya

15 Temmuz 2009 07:29

yönetmen senaryo yazarı  oyuncu  birol ışına allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun .

Cevap Yaz

Halil Güneşli

14 Temmuz 2009 18:55

Allah rahmet eylesin, toprağı bol olsun, mekanı cennet olsun.

Birol Işın, yeşilçamın gizli kahramanlarından biriydi, herkes tanımazdı, tanıyanların bile bir çoğu ismini bilmezdi, bilenlerde yok değildi ama ne yazık ki azınlıktı.

Bu şekilde ölmesi gerçekten çok üzücü bir durum, yıllarca bu mesleğe hizmet etmiş insanların normal meslek sahibi insanlar gibi olmaması gerekir. Sanat ve sanatçı ülkemizde yalnızca, tepe zirveyden ve öldükten sonra en çok hatırlanan iki kavram....

Hepimizin, özellikle Yeşilçamın Başı saolsun, kederli ailesine Allah'tan sabır dilerim. 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica