Yönetmen ve oyuncu Birol Işın hayatını kaybetti. posteri Geçmişte pek çok filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini yapan Kayışdağı Darülaceze sakini Birol Işın, senaryosunu darülaceze tesislerinde kaleme aldığı "Ramazan'da Gözyaşları" adlı sinema filminin çekimleri için setlere dönüş yaptı. Birol Işın, başrol oynadığı filmin yönetmenliğini de kendisi üstlendi. Darülaceze'ye geldikten kısa bir süre sonra kendini toparlayıp hayata daha sıkı sarılan Birol Işın, önce Darülaceze Zümrüt Sitesi'ne yerleştirildi. Yeşilçam emekçisi Işın, Darülaceze'deke odasında senaryo çalışmalarına yeniden başladı. Anneler Kirletilemez, Kurban, Hayatın Rengi, Çöplükte Doğan Allah Âşkı, Beş Vakit ve Abdest olmak üzere altı senaryo kaleme alan Birol Işın, 2007 yılı başında, Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Yaşam Evleri" projesi kapsamında Beyoğlu'nda bulunan Yaşam Evi'ne yerleştirildi. Yeni evine yerleştikten sonra, kendi hayat hikâyesini konu alan "Ramazan'da Gözyaşları" isimli senaryoyu yazan Işın, bu projenin film çekimleri için kamera karşısına geçti. Birol Işın, hayatta hiçbir şey için geç olmadığının ve her türlü sıkıntı ve zor şarta rağmen insanın inanırsa çok şeyler yapabileceğinin örneği oldu. Darülacezeliler kendi içlerinden çıkarak bütün insanlar için ders olacak başarı gösteren san'atçıyla gurur duyduklarını dile getirdi.

İki hafta önce kalp ameliyatı geçiren Birol Işın'dan haber alamayan yakınları durumu darülacaze ve polise bildirdi. Işın'ın kaldığı Beyoğlu yaşam evine giden polisler Işın'ın cesediyle karşılaştı. Yapılan ilk incelemede Işın'ın kalp krizi sonucu öldüğü belirlendi. Yönetmen Işın, dün Kilyos'da toprağa verildi.

Kaynak : Habertürk

Son Yorumlar (4)

Ergül Coşkun avatar Ergül Coşkun 17 Temmuz 2009 23:25:07

allahtan kendısıne rahmet aılesıne sabırlar dılerım

mimarsinan avatar mimarsinan 15 Temmuz 2009 14:21:07

10

Birol Işın'a Allah rahmet eylesin. Cenazesine 10 kişi katılmış. O hayran olduğumuz, lekesiz melek gördüğümüz sanatçı meslektaşları varsın gelmesinler. Şuna bakın hele. Sanki kendileri ölmeyecekler. Hele belli bir yaştaki sanatçıların bu tür cenaze tö renlerine katılmaları vicdanlarının rahat olması için gereklidir. Cenazeye katılan 10 kişi, katılmayan vefasızlardan daha çok sayıda demektir. Birol Işın Türk Sinema tarihinde "Vefasızlıklarımız" başlığı altındaki listede yerini almalıdır. Mekanı cennet olsun.

kamilsinirkaya avatar kamilsinirkaya 15 Temmuz 2009 07:29:07

yönetmen senaryo yazarı  oyuncu  birol ışına allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun .

Yandex.Metrica