Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Siyah Beyaz'ın Çekimleri Devam Ediyor

15 Temmuz 2009 00:00

Ankara Sinema Derneği Başkanı Ahmet Boyacıoğlu’nun ilk uzun metrajlı filmi SİYAH BEYAZ’ın çekimleri Ankara’da devam ediyor. SİYAH BEYAZ, geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Filmin oyuncu kadrosunda, Tuncel Kurtiz, Taner Birsel, Erkan Can, Nejat İşler, Şevval Sam, Derya Alabora ve Rıza Sönmez yer alıyor. Çekimleri beş haftalık bir süreçte tamamlanacak film, 2010’un ilk aylarında vizyona girecek.

Çıkış noktası, Ankara’da 25 yıldır açık olan “Siyah Beyaz Bar” ve onun müdavimleri olan SİYAH BEYAZ filmi, dostluk ve duyarlılık üzerine sıcak bir film. Uzun yıllar aynı bara giden kişiler arasında oluşan arkadaşlık bağı ve filmdeki her bir karakterin geçmişten bugüne getirdikleri yaşam hikayeleri filmin seyir zevkini arttıracak.

Görüntü Yönetmenliği’ni Özgür Eken'in, Yürütücü Yapımcılığı’nı Özkan Yılmaz'ın yaptığı SİYAH BEYAZ’ın yapımcılığını Akman Film ve Gezici Film üstleniyor.

SİYAH BEYAZ FİLMİ:
Fırtınalı bir hayat yaşamış ama 70 yaşına gelmesine karşın hala durulmamış, ideallerine bağlı bir ressam (Tuncel Kurtiz); kalp krizi geçirdikten sonra işini bırakan, sümüklü böcek besleyip sakin bir yaşam sürmeye çalışan bir avukat (Erkan Can); mesleğini yapmaktan sıkılmış, üstüne bir de karısı tarafından terk edilmiş bir doktor (Nejat İşler); hayata karşı tek başına direnen, yalnızlığı bir yaşam tarzı haline getirmiş bir iş kadını (Şevval Sam); SİYAH BEYAZ da onların sığınabilecekleri son liman… Barın sahibiyse kimseye taviz vermeyen, sinirli, alıngan ama dünya tatlısı bir insan olan Faruk (Taner Birsel).Yandex.Metrica