Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Çağan Irmak tan Karanlıktakiler

15 Temmuz 2009 00:00

Son dönem Türk Sineması'nın önemli yönetmenlerinden Çağan Irmak gişede ve eleştirel anlamda büyük başarı sağlayan 'Mustafa Hakkında Herşey', 'Babam ve Oğlum', 'Issız Adam' filmlerinden sonra şimdi Karanlıktakiler' ile seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

'Karanlıktakiler', 30’lu yaşlarını aşmış, bir reklam ajansında ofis boy olarak çalışan ve ilerleyen yaşına rağmen annesi Gülseren ile aynı evde yaşamak zorunda olan Egemen'in hikayesini anlatıyor.

Hayat, Egemen için, evlerinin içine gizlenmiş ufak bir cehennem gibidir. Gülseren içinse hayattaki tek varoluş nedenidir Egemen. Yanında olmasını istediği tek kişi Egemen’dir. Oğlunun kendisinden ayrılmasına dair en ufak bir düşünce bile bir çılgınlık nöbetine girmesi için yeterlidir.

Egemen’in tüm hayatını geçirdiği bu cehennemden uzaklaşarak, rahat nefes alabildiği, normal bir hayata yaklaştığı tek yerse çalıştığı reklam şirketidir. İşi sayesinde dış hayatla bir bağ kurmak az da olsa annesinin karanlık dünyasından uzaklaştırır Egemen’i. Öte yandan patronu Umay’a (Derya Alabora) duyduğu ilgi genç adam için büyük bir açmazdır. Annesinin varlığı bu ilgi önünde koca bir engeldir. Çaresizliği artan Egemen iki kadın arasında sıkışıp kalır.

Meral Çetinkaya, Erdem Akakçe, Derya Alabora ile Şebnem Dilligil’in oynadığı 'Karanlıktakiler', 2 Ekim'de vizyona çıkıyor.vazgecemiyorum34

20 Temmuz 2009 16:47

çagan ırmak yaparda izlenmezmi,sabırsızlıkla bekliyoruz şimdiden eminimki harika olmuştur digerleri gibi...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica