MATRIX – RELOADED TÜM DÜNYA İLE AYNI ANDA TÜRKİYE TARİHİNDEKİ EN GENİŞ GÖSTERİM İLE SİNEMALARIMIZDA posteri Wachowski kardeşlerin devrim yaratan Matrix üçlemesinin ikinci bölümü Matrix – Reloaded tüm dünya ile aynı anda Türkiye tarihindeki en geniş gösterim ile ülkemizde de vizyona girecek. Filmin 15 Mayıs’ta Cannes’da yapılacak uluslararası galasının hemen ardından, 48’i Türkçe, 88’i altyazılı olmak üzere toplam 136 kopya ile 250 salonda gösterime girecek Matrix – Reloaded’ı dileyenler Türkçe seslendirilmiş olarak da izleyebilecekler.

Türkiye’de ilk defa Afyon, Antakya, Aydın, Bodrum, Çanakkale, Çorlu, Denizli, Edirne, Fethiye, Giresun, Kahramanmaraş, Kırklareli, Kütahya, Manisa, Niğde, Sivas ve Zonguldak sinemalarında, “Matrix – Reloaded” gibi, tüm dünyada fanatikleri tarafından heyecanla beklenen bir film dünya ile aynı anda gösterime girecek. Film aynı tarihte Adana, Adapazarı, Antalya, Balıkesir, Bandırma, Bolu, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İzmit, Kayseri, Konya, Magosa, Malatya, Mersin, Samsun, Trabzon, İstanbul, Ankara, İzmir sinemaların da da gösterimde olacak.

Matrix Reloaded’da özgürlük savaşçıları Neo (Keanu Reeves), Trinity (Carrie-Anne Moss) ve Morpheus (Laurence Fishburne) sistemik güçlerin Mekanik Ordusu’na karşı savaşmayı sürdürüyorlar. Özgürlük savaşçıları olağanüstü yetenek ve silahlarını kullanarak düzenin sistemli baskı ve sömürüsüne karşı mücadele verirken, insan ırkını yok olmaktan kurtarmaya çalışıyorlar. Savaşçılar, bu süreç sırasında Matrix sistemi ve Neo’nun insan ırkının yazgısındaki önemli rolü konusunda yepyeni bilgiler ediniyorlar.
Matrix – Reloaded, daha önce hiçbir filmde yer almayan dövüş sahneleri ve nefes kesen araba takip sahneleri ile üçlemenin ilk film Matrix gibi, film çekimlerinde yeni bir çığır açacak teknikler içeriyor.
Yapımcı Joel Silver’ı yazar-yönetmen ve Matrix’in yıldızları Larry ve Andy Wachowski ile tekrar bir araya getiren Matrix Reloaded’ın oyuncu kadrosunda Jada Pinkett Smith, Monica Belluci, Lambert Wilson, Harold Perrineau, Nona Gaye, Harry Lennix, Neil Rayment ve Adrian Rayment gibi yeni isimler de yer alıyorlar.

Üçlemenin ilk filmi Matrix, 4 dalda Oscar kazanmanın yanı sıra, dünya çapında 475 milyon dolar hasılat yaparak Warner Bros. Pictures’ın tarihindeki en yüksek gişe hasılatını elde etmişti. Eylül 1999’da 70 kopya ile ülkemizde de gösterime giren Matrix’i, gösterimde kaldığı 59 hafta boyunca sinemalarda 1 milyon 354 bin 812 kişi izledi.

Son Yorumlar (1)

bltszlk avatar bltszlk 15 Aralık 2010 18:41:12

''Matrix - Reloaded'  filmi hakikaten muhteşem.Televizyonda tgrt teelevizyonda izliyordum.Sahneler seslerde muhteşem tabii..  Tüm ekibi kutlarım 

Yandex.Metrica