Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Akyürek'ten Mevlana filmine tam destek

24 Temmuz 2009 00:00

Hazreti Mevlana'nın hayatını konu alan uzun metrajlı bir film çekilecek. Hindistanlı yönetmen Raca Seyyid Muzaffer Ali'nin birkaç dilde çekeceği film, Mevlana'nın sevgi ve hoşgörü felsefesi dünyaya anlatılacak. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, filme her türlü desteği vereceklerini açıkladı.

Hazreti Mevlana'yı birkaç dilde tanıtacak uzun metrajlı sinema filminin yönetmenliğini yapacak olan Hindistanlı yönetmen Raca Seyyid Muzaffer Ali, ekibiyle birlikte Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti. Senaryosunu Oscar ödüllü senarist David Ward'ın yazdığı filmin yönetmenliğini yapacak olan Muzaffer Ali, yapılacak film ile Hazreti Mevlana'nın ve Türkiye'nin uluslar arası alanda daha güzel anlatılmış olacağını kaydetti. Raca Seyyid Muzaffer Ali, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya halkının destekleri ile çok güzel bir çalışma yapmanın da sözünü verdi. Mevlana'nın hoşgörüsünün Konya'da hissedildiğini anlatan Hintli yönetmen, kendilerine gösterilen ilgiye teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise güzel bir amaç için çalışanların hiçbir zaman yolda kalmadıklarını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, sevgi, aşk, huzur gibi kavramların anlamını yitirmeye başladığı günümüzde böyle bir çalışma için yola çıkmanın insanlık adına büyük bir kazanç olacağını kaydetti. Akyürek, Hazreti Mevlana'nın temsil ettiği sevgi ve hoşgörü felsefesiyle dünyanın her yerinde ilgi gördüğünü ifade ederek, "Konya olarak bu önemli çalışmaya katkıda bulunacağız. Bu konuda üzerimize düşen her türlü katkıyı vermeye hazırız." dedi.

Başkan Akyürek, ziyaretin sonunda Raca Seyyid Muzaffer Ali'ye İngilizce Mesnevi, ney ve ebru tablosu hediye etti.


 Yandex.Metrica