Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cem Yılmaz'dan "Yahşi" tasarruf tedbirleri

28 Temmuz 2009 00:00

Son filmi A.R.O.G’un izleyici sayısı ve hasılatının yüksek olmasına karşın, maliyetinin fazlalığı (9 milyon dolar) nedeniyle istediği kârı elde edemeyen Cem Yılmaz, çekimlerine başlanan ‘Yahşi Batı’ adlı filmi için maliyeti mümkün olduğu kadar aşağıda tutmaya çalışacak. Ortalama 1.5 milyon dolara mal edilen Muro, Issız Adam, Recep İvedik gibi filmlerin yapımcılarının bu filmlerden yüksek kâr elde ettiğini gören Yılmaz, Yahşi Batı için çeşitli tasarruf tedbirleri aldı.

Cem Yılmaz, A.R.O.G filmini Afyon’da çekti. Oyuncuların ve teknik ekibin ulaşım ve konaklama masrafları oldukça pahalıya patladı. Yahşi Batı’yı İstanbul Kısırkaya’da çeken Yılmaz, uçak masraflarından kurtuldu. A.R.O.G’da dijital efektler ve 3 boyut tabanlı programlar kullanan Yılmaz, bu pahalı teknolojilerle maliyeti uçurdu. Dijital efektleri de azaltacak olan Yılmaz, bu ve benzeri tedbirlerle Yahşi Batı’yı 2 milyon dolara (yaklaşık 3 milyon TL) mal etmeye çalışacak.


 ismailercankurt

13 Ağustos 2009 14:53

kaliteli olacağı kesin milletin bu kadar ucuza film çekip daha fazla kazanması tabi adama komuş ama cem yılmazı tek geçerim

 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica