Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Fatih Akın, Altın Aslan için yarışacak

31 Temmuz 2009 00:00

İtalya'da 2-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek festivalde bu yıl yarışacak 23 film, düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Festivalde yarışacak 24'üncü film ise, “sürpriz bir seçim” olarak Eylül'de açıklanacak.

Türk kökenli Alman yönetmen Fatih Akın'ın merakla beklenen Soul Kitchen filmi Cannes Film Festivali'nden davet almış ancak festivale yetişmemişti. Akın bu filminde, hayatın, ciddi olmanın yanı sıra gülmeyi de gerektirdiğini, bazı şeyleri hafife almayı da kapsadığını anlatmayı hedefliyor.

Alman haber ajansı dpa’ya verdiği söyleşide ''Soul Kitchen'in'' Hamburg kentiyle ilişkisini gösteren çok özel bir film olduğunu anlatan Akın, bu filmin aynı zamanda Hamburg'a bir aşk ilanı olduğunu kaydetmişti.

Kültür çatışması ve toplumsal cinsiyet temalarının işlendiği bir komedi filmi olan Soul Kitchen'da ünlü aktörler Birol Ünel ile Moritz Bleibtreu başrollerde.

Bu seneki festivalde Holywood'dan 6 yapım yer alıyor. Fransa ve İtalya'dan da 4'er film Altın Aslan için yarışacak. Amerikalı yönetmen Michael Moore'un küresel ekonomik krizi işlediği "Kapitalizm: Bir Aşk Hikayesi" adlı belgesel film ve eski moda tasarımcısı Tom Ford'un ilk yönetmenlik deneyimi "The Single Man" filmi dikkat çeken yapımlar arasında yer alıyor. “The Single Man'de başrolleri Colin Firth ve Julianne Moore paylaşıyor.Yandex.Metrica